Sprawa kopalni siarki w gminie Połaniec. Ostre słowa na...

  Sprawa kopalni siarki w gminie Połaniec. Ostre słowa na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej (ZAPIS TRANSMISJI)

  TK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sprawa kopalni siarki w gminie Połaniec. Ostre słowa na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej (ZAPIS TRANSMISJI)
  W środę odbyła się 9 sesja nadzwyczajna Rady Miasta w Połańcu. Tematem były planowane na terenie gminy Połaniec kopanie siarki. Na sali starły się dwie strony - szefowie Grupy Azoty Siarkopol Grzybów i przedstawiciele mieszkańców gminy. Rada Miejska dość zgodnie przegłosowała odrzucenie wniosków wnoszonych przez inwestora.
  Sprawa kopalni siarki w gminie Połaniec. Ostre słowa na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej (ZAPIS TRANSMISJI)
  KLIKNIJ TU I PRZEJDŹ DO TRANSMISJI Z SESJI RADY MIASTA I GMINY POŁANIEC

  W porządku obrad znalazły się dwa projekty uchwał:

  - podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa uchwałą Nr XXXI/199/2016 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 27 października 2016 r. w sprawie uchwalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Połaniec,

  - podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa uchwałą Nr LI/299/10 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 22 kwietnia 2010 roku w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów wsi: Brzozowa, Luszyca, Łęg, Tursko Małe, Tursko Małe Kolonia i Zawada w Gminie Połaniec.

  W obydwu przypadkach projekty uchwał uznają za nieuzasadnione wezwanie do usunięcia naruszenia prawa.

  Wnioski do usunięcia naruszenia prawa złożyła Grupa Azoty, opierając się na ekspertyzach kancelarii prawnych. Uchylenie tych projektów uchwał i zmiana planu zagospodarowania przestrzennego otwiera drogę do kolejnych etapów pozwoleń na budowę kopalni siarki w Połańcu.

  Z drugiej strony urzędnicy z ratusza w Połańcu, twierdzą, że nie ma łamania prawa i wcześniejszy zatwierdzony plan zagospodarowania terenu był pozytywnie zaopiniowany przez wojewodę świętokrzyskiego.

  Na sali obrad spotkały się dwie zainteresowane strony. Prezesi Grupy Azoty i pracownicy po drugiej stronie mieszkańcy miejscowości Brzozowa, Luszyca, Łęg, Tursko Małe, Tursko Małe Kolonia i Zawada. Po dość wyczerpującej dyskusji i paru ostrych słów z jednej i z drugiej strony, rada przystąpiła do głosowania.

  Za pierwszym i drugim projektem uchwały głosowało 11 radnych za a 3 wstrzymało się od głosu. Uchwały zostały przegłosowane i wchodzi w życie z dniem podjęcia.

  Odrzucenie przez Radę Miasta Połaniec procedowania złożonych wniosków przez Grupę Azoty do usunięcia naruszenia prawa nie zamyka sprawy budowy kopalni. Na pewno jednak wydłuża proces.

  Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Zarządu Trajana Szuladzińskiego, sprawa trafi na ścieżkę postępowania administracyjnego.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?  Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce