Srebrny medal Adama Masaczyńskiego w Toruniu

Dorota Kułaga
Adam Masaczyński (z prawej) i trener Krzysztof Jóźwik.
Adam Masaczyński (z prawej) i trener Krzysztof Jóźwik. Grzegorz Furmanek
Adam Masaczyński z KKL Kielce zdobył srebrny medal w biegu na 1000 metrów.

To jedyny jak na razie medal wywalczony przez świętokrzyskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu. Szansę na miejsce na podium ma też Katarzyna Białogońska z KKL, ale konkurs skoku o tyczce zostanie rozegrany w poniedziałek, w ostatnim dniu mistrzostw.

Adam Masaczyński, którego trenerem jest Krzysztof Jóźwik, spisał się bardzo dobrze. 16-latek z KKL zajął drugie miejsce w biegu na 1000 metrów juniorów młodszych z czasem 2.34,64. Pewne zwycięstwo w tej konkurencji odniósł Krzysztof Turski z MKS-SMS Victoria Racibórz - 2.31,75. Siódme miejsce zajął Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn z rekordem życiowym 2.38,05. -Adam pobiegł bardzo dobrze. Zasłużenie zdobył srebrny medal - mówił nam trener Kazimierz Jaros, który jest jednym z opiekunów świętokrzyskich lekkoatletów w Toruniu. - Bardzo się cieszymy z tego medalu. Nie licząc „krążków” Kasi Furmanek, jest to pierwszy medal zdobyty po pięciu latach przez zawodników KKL na mistrzostwach Polski - z zadowoleniem mówił Grzegorz Furmanek, prezes KKL Kielce.

Dobrze wypadła też Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów, która była ósma w biegu na 2000 metrów juniorek młodszych. Uzyskała czas 6.45,08, który jest jej rekordem życiowym. Dziewiąta w tym biegu była Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn - 6.50,48. Na dziesiątej pozycji w biegu na 800 metrów juniorek sklasyfikowana została natomiast Wiktoria Dziewięcka z KKL - wynik 2.22,91.

Pozostałe wyniki: 600 metrów juniorek młodszych: 18. Dominika Ostrowska (Nadir) - 1.41,05; 300 metrów juniorek młodszych: 26. Patrycja Banaś (Słoneczko Busko - Zdrój) - 43,97; 2000 metrów juniorów młodszych: 28. Kewin Gad (Olimp Strawczyn) - 6.14,36.