Srebrny medal boksera Piotra Waśniewskiego

KAR
Piotr Waśniewski - z prawej wraz ze swoim trenerem Krzysztofem Gierszonem z RMG Boks Ożarów. archiwum klubu
W Nowej Dębie odbył się pierwszy w tym roku turniej bokserski w ramach Grand Prix seniorów.

Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników z całego kraju. Zawody były bardzo udane dla pięściarza RMG Boks Ożarów - Piotra Waśniewskiego, który w wadze 49 kilogramów wywalczył srebrny medal, co powinno mu dać kwalifikację do młodzieżowych mistrzostw Polski, które odbędą się w październiku.

Nasz 18-letni bokser we wszystkich walkach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W walce o finał zwyciężył przez techniczny nokaut w drugiej rundzie, pokonując Piotra Kęcika z Zawiszy Bydgoszcz. Niestety w finale musiał on uznać wyższość przeciwnika. Piotr Waśniewski uległ Danielowi Tarce z Tygrysa Elbląg.