Srebrny medal Kapłana na bilardowych mistrzostwach Europy!

SAW
Tomasz Kapłan (z lewej) i Mieszko Fortuński z medalami mistrzostw Europy w Portugalii. Polski Związek Bilardowy
W portugalskim Algarve rozgrywane są bilardowe mistrzostwa Europy. Dobrze rozpoczęły się dla Polaków, którzy w od-mianie 14/1 wywalczyli dwa medale. Srebrny zdobył Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce.

Kapłan dopiero finale przegrał ze specjalistą tej odmiany - utytułowanym Holendrem Nielsem Feijenem 13:125. W drodze do srebra reprezentant Nosanu pokonał aż sześciu zawodników - Aleksandra Eve (Holandia) 100:63, Romana Hyblera 100:12 (Czechy), Grabe Denisa (Estonia) 100:99, Jose Alberto Delgato 125:24 (Hiszpania), Tomasa Larssona (Szwecja) 125:88 i Andreasa Roschowskiego (Niemcy) 125:45, a w półfinale kolegę z kadry - Mieszka Fortuńskiego (Folie Bieruń) 125:34.

Dla Tomka Kapłana był to siódmy medal mistrzostw Euro-py, a piąty w odmianie 14/1. Po raz siódmy z rzędu Polak znalazł się też w najlepszej ósemce na otwarcie mistrzostw.

W kategorii pań w odmianie 14/1 startowała też Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce. Przegrała niespodziewanie z Turczynką Eylul Kibaroglu.

W mistrzostwach Europy w Portugalii bierze udział 175 zawodniczek i zawodników z 31 państw.

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w odmianę 10 bil.