Srebrny medal kieleckich futbolistek w Siedlcach

/dor/
Futbolistki Kobiecego Stowarzyszenia Kielce wywalczyły srebrne medale. To sukces zawodniczek i trenera Łukasza Tekiela. Archiwum prywatne
W dniach 21-23 lipca w Siedlcach rozegrany został Ogólnopolski Turniej Finałowy Ludowych Zespołów Sportowych „Piłkarska Kadra Czeka”. Rywalizowały w nim futbolistki. W finałowym turnieju wzięło udział 11 drużyn.

(Źródło:poranny.pl)

Województwo świętokrzyskie reprezentowało Kobiece Stowarzyszenie Piłkarskie Kielce. Nasze futbolistki trafiły do grupy B, gdzie rywalizowały z zespołami: KTSK Luzino 1:1 (bramka Wiktoria Skibowska), Forty Piątnica 3:0 (Maria Woś, Marcelina Drej, Magdalena Lisowska), LUKS Ziemia Lubińska 3:0 (Amelia Dryja, 2 Magdalena Lisowska). Z pierwszego miejsca wyszły z grupy.

W półfinale wygrały z Astorią Szczerców 1:0 (Magdalena Lisowska). W finale zmierzyły się z mistrzem Polski Medykiem Konin. Pomimo ambitnej walki, kielczanki przegrały 0:3.

Warto dodać, że Oliwia Petelicka została wybrana najlepszą bramkarką całego turnieju. - Jesteśmy wicemistrzem Polski LZS w kategorii dziewcząt do 16 lat. To sukces naszego klubu - powiedział Łukasz Tekiel.

Skład KSP: Oliwia Petelicka, Wiktoria Gawron, Oliwia Grzywacz, Wiktoria Dostał, Oliwia Gródek, Wiktoria Skibowska, Marcelina Drej, Agnieszka Soboń, Amelia Dryja, Maria Woś, Magdalena Lisowska, Ola Perlik, Laura Wlochyńska, Daria Kosowska.

Klasyfikacja końcowa: 1. Medyk Konin, 2. KSP Kielce, 3. Astoria Szczerców, 4. KTSK Luzino, 5. Olimpia Osieczany, 6. GKS Wikielec, 7. LUKS Ziemia Lubińska, 8. Rolnik Biedrzychowice, 9. LKS Wierzchowiska, 10. Forty Piątnica, 11. Mochowo.