Srebro Faleckiego z KSZO w bokserskim w Pucharze Polski

Waldemar FRAŃCZAK
Damian Falecki, pięściarz KSZO Ostrowic Świętokrzyski, wywalczył drugie miejsce w Finale Pucharu Polski Kadetów.

W Rydzynie koło Leszna odbył się Finał Pucharu Polski Kadetów. Bardzo dobrze boksował w nim Damian Falecki z KSZO. W kat. 57 kg. Damian w pierwszej walce pokonał 3:0 Łukasza Guratowskiego ze Sparty Ziębice i dostał się do strefy medalowej. W walce półfinałowej stosunkiem głosów 2:1 pokonał Filipa Ptasińskiego z Magic Boxing Brzesko. W niedzielę w finale niestety uległ reprezentantowi Polski Patrykowi Szymańskiemu z Konina, aktualnemu mistrzowi Polski i uczestnikowi tegorocznych mistrzostw świata juniorów w Erewanie.

Srebro w Pucharze Polski to dla Faleckiego największy sukces w karierze.