Srebro obecnego i przyszłego zawodnika Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w mistrzostwach Polski!

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Debel Daniel Bąk i Robert Floras zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Ten pierwszy to obecny zawodnik Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, a drugi dołączy do suchedniowskiej ekipy w przyszłym sezonie.

Para Bąk/Floras broniła tytułu mistrzowskiego, ale w tym roku sposób na nich znaleźli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski z Energi KTS Toruń. Finałowy mecz wygrali w czterech setach. W turnieju międzynarodowym grał inny zawodnika z Suchedniowa – Paweł Włodyka.

– Był to trudny mecz dla nas, ale graliśmy przecież z obrońcami tytułu z Arłamowa. W pierwszym secie wspólnie z Konradem dość słabo serwowaliśmy i to rywale mieli inicjatywę przy stole. Na szczęście nasza gra w kolejnych partiach wyglądała już dużo lepiej i udało nam się odzyskać tytuł mistrzów Polski – powiedział po spotkaniu finałowym Tomasz Kotowski z Energa KTS Toruń dla strony Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W deblu wystąpił również inny zawodnik Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów Jakub Perek. W parze z Jakubem Dyjasem zakończył zmagania na ćwierćfinale po minimalnej porażce 2:3 z parą Kamil Kurowski/Maciej Kubik. Partner Jakuba Perka z debla, najlepszy zawodnik polskiej ligi, został mistrzem indywidualnym.

W singlu Jakub Perek dotarł do 1/16 finału, gdzie przegrał z Jakubem Kolasą z Politechniki Rzeszów. Daniel Bąk zakończył grę w 1/32 finału po porażce z Tomaszem Kotowskim z Energii KTS Toruń.

Jakub Perek wystąpił też w grze mieszanej w parze z Emilią Kijok ze Stelli Gniezno. Zaczęli grę od 1/32 finału, gdzie przegrali z parą Zuzanna Wielgos/Szymon Kolasa z Politechniki Rzeszów.

Inny zawodnik klubu z Suchedniowa, Paweł Włodyka, w weekend brał udział w międzynarodowym turnieju ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022. Wrócił stamtąd z brązowym medalem w rywalizacji indywidualnej. W grze podwójnej występował w parze z Michałem Deigslerem. Zawody zakończyli na ćwierćfinale. W walce o medal ulegli innej polskiej parze Misztal/Grudzień.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani