Srebro Oli Pająk w Olimpiadzie! Kolejne medale także były blisko

PST
Reprezentacja województwa świętokrzyskiego podczas olimpiady, z tabliczką srebrna medalistka Aleksandra Pająk. Archiwum klubowe
Aleksandra Pająk z Orlicza Suchedniów wywalczyła srebrny medal w deblu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Babimoście (województwo lubuskie).

ZOBACZ TAKZE:
Sportowy raport, niedziela 28 maja

(Dostawca: x-news)

Turniej zakończył się w miniony weekend. Nasza juniorka stanęła na drugim stopniu podium gry podwójnej razem z Beatą Mycek, reprezentantką Stali Nowa Dęba. W finale uległy one Agnieszce Forycie (STB Energia Lubliniec)/Idzie Wiśniewskiej (Yonex Team Lublin). Pojedynek o złoto trwał dwa sety, Ola ze swoją partnerką przegrały 13:21 i 14:21. Rywalki były w tym turnieju rozstawione z numerem 1. Niewiele brakowało, a Pająk wywalczyłaby medal także w singlu, w ćwierćfinale przegrała jednak z Martyną Pietrzak (MLKS Solec Kujawski) 21:17, 14:21, 18:21.

Również w ćwierćfinale zakończył olimpijski start inny reprezentant Orlicza Miłosz Miernik. Suchedniowianin w tej fazie odpadł w mikście z Oliwią Reichel (ZKB Macew Polanów) oraz grze pojedynczej i uplasował się w przedziale 5-8.