Srebro Wojciecha Morandy w Ekstralidze

/SAW/
Kielczanin Wojciech Moranda zagrał w szachowej Ekstralidze w barwach LKS Pasjonat Dankowice. Fot. archiwum
Bardzo dobrze spisał się Wojciech Moranda podczas rozgrywek Ekstraligi-Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w szachach. Wojtek, na co dzień zawodnik kieleckiego Żaka, zagrał w Ekstralidze na zasadzie wypożyczenia w LKS Pasjonat Dankowice. W klasyfikacji indywidualnej kielecki szachista wywalczył srebrny medal.

Wojtek zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy z wynikiem 5,5 punktów z 9 partii. Tylko o pół punktu dał się wyprzedzić węgierskiemu arcymistrzowi Herze Imre reprezentującemu drużynę Rotmistrza Grudziądz.

W klasyfikacji drużynowej LKS Pasjonat Dankowice wywalczył piąte miejsce, a drużynowym mistrzem Polski została PGNiG Polonia Warszawa. Ekstraliga to najwyższa klasa rozgrywkowa w szachach.

Tegoroczna Ekstraliga miała bardzo silną obsadę. Uczestniczyło w niej ponad 70 szachistów z międzynarodowymi tytułami szachowymi z kraju i zagranicy: w tym aż 37 arcymistrzów, 25 mistrzów międzynarodowych i 9 mistrzów FIDE.