Starachowiccy strażacy w mistrzowskiej formie

M.K.
Złoty medal w kategorii drużynowej oraz kilka wyróżnień indywidualnych przywieźli starachowiccy strażacy ze VIII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Strażaków PSP w Pływaniu, które odbyły się na ostrowieckiej pływalni "Rawszczyzna". W zawodach rywalizowali zawodnicy z 13 komend z województwa.

Rozegrano pięć kategorii indywidualnych oraz jedną drużynową.

Starachowicką komendę reprezentowali Piotr Łuczyński, Sergiusz Ziewiec, Andrzej Basiak, Kamil Wudarczyk, Marcin Furtowicz, Grzegorz Piętak, Piotr Borowiec, Hubert Żak, Piotr Miernikiewicz i Dawid Spadło. Najlepszym zawodnikiem we wszystkich kategoriach indywidualnych i zarazem zwycięzcą wieloboju został Sergiusz Ziewiec, którzy uzyskał najlepszy czas ze wszystkich - 03:14:07.
W sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym wystartowało 10 drużyn, w tym dwie ze Starachowic.

Złoto zdobyła starachowicka drużyna w składzie Piotr Łuczyński, Sergiusz Ziewiec, Andrzej Basiak i Dawid Spadło. Druga drużyna ze Starachowic zajęła siódme miejsce.