Starachowice. Udany debiut ekipy ze Starostwa Powiatowego w Biegach Samorządowców

(sts)
Drużyna biegaczy reprezentująca Starostwo Powiatowe w Starachowicach zajęła 5 miejsce w XXIV Ogólnopolskim Biegu Samorządowca "Bursztyn Jarosławca".

Starachowiczanie wystąpili w składzie: Anna Ciesielska, Sylwester Dudek i Sławomir Suszczewicz (w trzyosobowej drużynie obowiązkowo musiała być kobieta). Bieg odbył się na dystansie 2,2 kilometra, a do klasyfikacji końcowej liczył się wynik trzech najlepszych osób z drużyny.

- Różnice w klasyfikacji były niewielkie, a jeśli wziąć pod uwagę, że niektóre drużyny liczyły po 15 osób, to chyba nie wypadliśmy źle - skomentowała Anna Ciesielska, na co dzień rzecznik prasowy Zarządu Powiatu.

Starachowiczanie, którzy debiutowali w tej imprezie, stracili zaledwie 13 sekund do miejsca na podium. - W kategorii open Sylwester Dudek był 9, Sławomir Suszczewicz 17, a ja 47 na 98 osób, które ukończyły bieg - mówi Anna Ciesielska.

Ponadto w kategorii wiekowej plus 50 lat Sylwester Dudek zajął 1 miejsce. Anna Ciesielska była 8 w kategorii do lat 40.