Starachowicki Helios zaprasza na premiery „Sala Samobójców. Hejter” i „Naprzód” oraz na nowości filmowe (wideo, zdjęcia)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Program kina od piątku, 6 marca, do czwartku, 12 marca.

„Sala Samobójców. Hejter” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/thriller, piątek – godziny 11.40, 14.30, 18.50, 20.30, sobota i wtorek – godziny 11.30, 14.30, 18.30, 20.30, niedziela – godziny 11.30, 14.40, 18.30, 20.30, poniedziałek – godziny 8.50, 14.30, 19, 20.45, środa – godziny 11.30, 14.30, 19, 21.30, czwartek – godziny 11.30, 14.30, 18.30, 21.30. Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

„Naprzód” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, 2D: piątek – godziny 9, 11, 16, 18, sobota i wtorek – godziny 11, 16, 18, niedziela – godziny 11, 16, 16.45, poniedziałek – godziny 11, 15.45, 18, środa – godziny 10, 16, 18, czwartek – godziny 8, 11, 16, 19, 3D: piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godzina 13.30, poniedziałek – godzina 13.40. Opowieść o dwóch braciach, elfach, którzy wyruszają w niezwykłą podróż. Dzięki czarodziejskiej lasce, którą w prezencie dla jednego z nich zostawił ojciec, będą odkrywać świat magii.

„Swingersi” Polska/Łotwa, dozwolony od lat 15, komedia, piątek – godziny 16.45, 18.30, 21.40, sobota i wtorek – godziny 17, 19, 21.30, niedziela – godziny 18, 10, 21.30, poniedziałek – godziny 12.05, 17, 20.15, środa – godziny 17, 20.30, czwartek – godziny 17, 20.15. Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach. W rolach głównych występują Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Ilona Ostrowska, Michał Koterski, Antoni Królikowski, Tomasz Oświeciński.

„Sonic. Szybki jak błyskawica” USA, dozwolony od lat 10, animowany/przygodowy, piątek, sobota i czwartek – godziny 10, 12.20, 14.40, 17.30, niedziela – godziny 10, 12.15, 14.30, 17.30, poniedziałek – godziny 12.20, 14.40, 17.30, wtorek – godziny 9, 10, 12.20, 14.40, 17.30, środa – godziny 9.30, 12.20, 14.40, 17.30. Aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo (franczyza Sega), której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

„Bad Boy” Polska, dozwolony od lat 15, akcja, piątek, sobota, niedziela, wtorek i środa – godziny 13, 19.45, 22.15, poniedziałek – godziny 13.15, 19.45, 22.15, czwartek – godziny 19.45, 22.15. Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.

„Zew krwi” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny/przygodowy, piątek – godzina 9.55, sobota, niedziela i czwartek – godzina 10.30, poniedziałek – godziny 8, 10, wtorek – godziny 9, 10.30, środa – godzina 10. Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi” opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Jako nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów – a później jej przywódca – Buck przeżywa przygodę życia, a ostatecznie odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu.

„365 dni” Polska, dozwolony od lat 18, erotyczny/dramat, piątek – godziny 15.30, 20.45, sobota, niedziela i wtorek – godziny 15.30, 21, poniedziałek – godziny 16, 22, środa – godziny 15.30, 22, czwartek – godziny 15.20, 22.15. Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy.Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności.Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na pokochanie go. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. W rolach głównych występują Anna-Maria Sieklucka i Michele Morrone.

„Kraina miodu” Macedonia, dozwolony od lat 12, dokumentalny, poniedziałek – godzina 18.30. Pięćdziesięcioletnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.

„Pojedynek na głosy” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat, środa – godzina 18.30 – Kino Kobiet. Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że piosenka jest dobra na wszystko. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

„Kurier” Polska, dozwolony od lat 15, historyczny/sensacyjny, czwartek – godziny 13, 18. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego. Opowieść o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy to pełnił funkcję kuriera Armii Krajowej. Film skupia się na konkretnej misji Nowaka-Jeziorańskiego, podczas której musi przeprawić się z wojennego Londynu do Wojennej warszawy, by dostarczyć ważne informacje. W postać głównego bohatera wcielił się Philippe Tłokiński. W pozostałych rolach występują Patrycja Volny, Jan Frycz, Mirosła Baka, Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski.

„Zestaw klasyków bajek” czwartek – godzina 9.

„1917” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, wojenny/dramat, poniedziałek – godzina 10. Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

„Joker” USA, dozwolony od lat 15, thriller/dramat/kryminał, piątek – godzina 10.50 Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

„Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” USA, dozwolony od lat 15,akcja, poniedziałek – godzina 11.15. Pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

„Sokół z masłem orzechowym”USA, dozwolony od lat 15, dramat/komedia/przygodowy, poniedziałek – godzina 9. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zuza

Byłam na swingersach. Film nie należy do ambitnego kina, po którym ma się mnóstwo przemyśleń. Oczywiście ma przekaz, ale bardzo prosty. Jednak jest to komedia i duO od niej nie oczekuje poza dużą dawką śmiechu i to jak najbardziej spełniła. Bardzo fajny film ;)

w
wiksazzza

Ja wybrałam się na Swingersów, zaciekawił mnie sam tytuł no i tematyka. Nie zawiodłam się i polecam na spoko wieczór.

G
Gagatek

Polecam Swingerów, tak na wyluzowanie się :) Ostatnio nam wszystkim się to przyda

G
Gość

Jakoś najbardziej na dzisiaj odpowiada mi film Swingersi, reszta mam wrażenie, że taka jakby trochę przygnębiająca :/

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie