Starosta kielecki Mirosław Gębski z odznaką działacza...

  Starosta kielecki Mirosław Gębski z odznaką działacza opozycyjnego

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Starosta kielecki Mirosław Gębski

  Starosta kielecki Mirosław Gębski ©Starostwo Powiatowe w Kielcach

  Starosta kielecki Mirosław Gębski został odznaczony odznaką działacza opozycyjnego. Taką decyzję podjął Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
  Starosta kielecki Mirosław Gębski

  Starosta kielecki Mirosław Gębski ©Starostwo Powiatowe w Kielcach

  Decyzja o przyznaniu szczególnego statusu działacza opozycji antykomunistycznej podejmowana jest między innymi w oparciu o opinię z Instytutu Pamięci Narodowej na mocy ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

  Według ustawy działaczem opozycji antykomunistycznej jest osoba, która w okresie od dnia 1 stycznia 1956 roku do 4 czerwca 1989 roku łącznie przez co najmniej 12 miesięcy prowadziła, w ramach struktur zorganizowanych lub we współpracy z nimi, zagrożoną odpowiedzialnością karną działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania politycznych praw człowieka w Polsce.

  Starosta Mirosław Gębski, który w młodzieńczych latach angażował się między innymi w demonstracje przeciw władzy komunistycznej, udokumentował swoją działalność w latach 1986 - 1989 jako działacz i lider regionalnych struktur Federacji Młodzieży Walczącej, jak również działacz i lider regionalnych struktur Solidarności Walczącej, organizacji do której należał zarówno Kornel Morawiecki, jak i premier Mateusz Morawiecki. Za te działania otrzymał odznakę honorową za zasługi dla Niepodległości oraz legitymację działacza opozycji antykomunistycznej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Koniec zmiany czasu do 2021 roku w Polsce

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone