Starosta kielecki powalczy o fotel wójta gminy Miedziana...

  Starosta kielecki powalczy o fotel wójta gminy Miedziana Góra?

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Starosta kielecki powalczy o fotel wójta gminy Miedziana Góra?
  Z informacji "Echa Dnia" wynika, że starosta kielecki Zdzisław Wrzałka myśli o sejmiku i... funkcji wójta gminy Miedziana Góra.
  Starosta kielecki powalczy o fotel wójta gminy Miedziana Góra?
  W maju przyszłego roku odbędzie się elekcja do Parlamentu Europejskiego, na jesieni - do samorządu. Politycy już teraz intensywnie główkują, co zrobić, by pozostać u władzy: tej lub innej.

  Światek świętokrzyskiej polityki obiegła ostatnio ciekawa informacja. Otóż ponoć starosta kielecki i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie Zdzisław Wrzałka przemeldował się z Kielc, gdzie mieszka, do Miedzianej Góry, skąd pochodzi. To, jak można usłyszeć, element jego przygotowań do startu w wyborach wójta tej gminy.

  - Nie przemeldowałem się. Nadal mieszkam w Kielcach - śmieje się Zdzisław Wrzałka. Przyznaje, że nie sprecyzował jeszcze swoich planów wyborczych. - Rozważam kilka możliwości. Niewykluczone, że wystartuję do sejmiku województwa - mówi.
  Ale na stole są także inne opcje: i ta związana z kandydowaniem do Rady Powiatu Kieleckiego, i ta dotycząca Miedzianej Góry.

  - Na początku nowego roku zwołamy zarząd powiatowy oraz radę powiatu Platformy Obywatelskiej i będziemy poważnie mówić o sprawach wyborczych do samorządu. Moja decyzja zapadnie po ustaleniu taktyki wyborczej w powiecie. Jak poukładamy wszystkie karty, będzie wiadomo, w których wyborach wezmę udział - zaznacza Zdzisław Wrzałka.

  Dodaje, że Platforma na pewno wystawi kandydata na wójta gminy Miedziana Góra. - Jeżeli padną takie propozycje, nie będę się upierał, żeby się nie podjąć startu - deklaruje starosta kielecki.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018