Staszowscy strzelcy rywalizowali w Siedlcach

/dor/, /KAR/
Jakub Śmistek
W dniach 27-30 marca w Siedlcach odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie "VII Zlot Orlików" oraz finał zawodów "Strzelanie w sieci" młodzików.

Wzięły w nich udział zawodnicy Niedźwiadka Staszów: Jakub Śmistek, Norbert Wawrzyk, Szymon Kotyra. Wszyscy startowali w konkurencji karabinu pneumatycznego młodzików. Pierwszego dnia rywalizacji Jakub Śmistek w rywalizacji młodzików zajął drugie miejsce, ustanawiając swój nowy rekord życiowy 281 punktów. Norbert Wawrzyk też poprawił swój najlepszy wynik, który teraz wynosi 266 punktów, co dało dziewiąte miejsce.

Natomiast Szymon Kotyra uzyskał 243 punktów i zajął czternaste miejsce. Drugiego dnia zawodów Śmistek był czwarty, Wawrzyk zajął jedenaste miejsce, a Kotyra czternaste. Do finału turnieju zakwalifikował się jedynie Śmistek, który w sumie uzyskał 554 punktów. Wawrzyk sklasyfikowany został na miejscu dziesiątym, a Kotyra na czternastym. W finale, który odbył się trzeciego dnia zawodów Śmistek zajął trzecie miejsce. Ponadto trzeciego dnia imprezy odbyły się finały jedenasta edycja zawodów "Strzelanie w sieci", których patronem był Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Wziął w nich udział Śmistek, który ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji.