Statystyki meczu Vive Targi Kielce - Pick Szeged. Lijewski "księciem złodziei"

/PK/
"Książę złodziei" - tak, nawiązując do znanego filmu, można powiedzieć o piłkarzu ręcznym Vive Targi Kielce Krzysztofie Lijewskim, patrząc na statystyki niedzielnego meczu 1/8 Ligi Mistrzów z węgierskim Pick Szeged. Kielczanie wygrali 32:27 i jako pierwsza polska drużyna szczypiornistów awansowali do ćwierćfinału Champions League.

W pierwszej połowie meczu Lijewski miał aż pięć "skradzionych", rywalom piłek, cała kielecka drużyna przez 60 minut miała aż 10 przechwytów, przy zaledwie jednym rywali. Mistrzowie Polski mieli też zdecydowanie mniej błędów technicznych - tylko 10, przy 19 wicemistrzów Węgier.

Zdecydowanie nad naszymi bramkarzami dominowali natomiast golkiperzy Pick, szczególnie Roland Mikler. W sumie odbili aż 21 kieleckich rzutów (Mikler 17), przy ośmiu obronionych przez Sławomira Szmala. Ale skuteczność rzutowa Vive Targi Kielce była tylko nieco niższa od skuteczności rywali (55:61 procent).

Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Thorir Olafsson, który zdobył 8 bramek, przy 80-procentowej skuteczności. Jeśli chodzi o inne elementy gry, to bogata jest "kartoteka" Lijewskiego (w sumie 11 zagrań "na plus" - asyst, przechwytów, bloków, wypracowanych karnych) i Michała Jureckiego (7 udanych zagrań).