Stella Kielce z brązowym medalem ligi łuczniczej

(PK)
Stella Kielce zdobyła brązowy medal ligi łuczniczej mężczyzn. Finałowe zawody odbyły się w Bytomiu.

Po eliminacjach kielecka drużyna w składzie: Mateusz Bucki, Maciej Fałdziński, Daniel Szkuta, Rafał Dobrowolski, prowadziła. Gorzej poszło jej w strzelaniach finałowych, gdzie wygrała tylko dwa z sześciu pojedynków i zajęła siódme miejsce. Ligę wygrał Marymont Warszawa (73 punkty), przed Unią Pielgrzymka (70) i Stellą (69).

Nasi łucznicy strzelali również w Dąbrowie Tarnowskiej, w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym, w którym wzięły udział kluby z Polski południowej. Zawodnicy ze Świętokrzyskiego zajęli całe podium wśród panów - wygrał Maciej Fałdziński ze Stelli przed Piotrem Nowakiem z Karimy Prząsław i Michałem Detką ze Stelli. Wśród pań trzecia była kielczanka Marta Maciejewska ze Stelli. Podczas zawodów we Lwowie jej klubowa koleżanka Małgorzata Góral zajęła w eliminacjach 11. miejsce, wynikiem 1258 punktów ustanawiając rekord życiowy.

Wyniki zawodów w Dąbrowie Tarnowskiej. Kobiety: 3. Marta Maciejewska 1223, 4. Karolina Sorys 1216 (obie Stella); mężczyźni: 1. Maciej Fałdziński (Stella) 1268, 2. Piotr Nowak (Karima Prząsław) 1259, 3. Michał Detka 1254, 4. Mateusz Bucki 1240, 7. Sebastian Bątor 1201 (wszysy Stella).