Stella nie obroniła tytułu w Pucharze Europy

/PK/
Nie udał się łucznikom Stelli Kielce start w zwodach Klubowego Pucharu Europy, które odbyły się we włoskim Rovereto. Kielczanie zajęli dopiero 21 miejsce.

Drużyna Stelli w składzie Michał Detka, Rafał Dobrowolski, Maciej Fałdziński, jechała do Włoch w roli obrońcy trofeum. Kielczanie zdobyli je rok temu w słoweńskim Kamniku. Ale w stawce 33 zespołów nasza drużyna zajęła w kwalifikacjach dopiero 22 miejsce z wynikiem 1813 punktów (o 136 mniej, niż zwycięzca eliminacji, francuskie Archers de Rennes) i nie zakwalifikowała się do finałowej "szesnastki" (ostatecznie Stella skończyła zawody na 21 miejscu). Sztuka ta nie udała się również innym polskim, męskim zespołom - Marymont Warszawa zajął w kwalifikacjach 17, a Czarna Strzała Bytom 31 miejsce.

Lepiej spisały się nasze panie. Łucznik Żywiec zakończył zawody na piątym miejscu, a Czarna Strzała Bytom zajęła 12 lokatę. Wśród panów rywalizację wygrał słoweński Kamnik, a wśród pań francuskie Saint Avertin Casas.