Stojković rzucił dwie bramki mistrzom świata

PK
S. Stachura
Serb Rastko Stojković z Vive Targi Kielce zdobył dwie bramki w towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych Francja - Serbia, który odbył się w Tulonie. Francuzi wygrali 27:24 (16:10).

Kołowy kieleckiego zespołu miał 66-procentową skuteczność - zdobył dwie bramki, oddając trzy rzuty.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do mistrzów świata i mistrzów olimpijskich Francuzów, którzy w 25 minucie prowadzili już 15:6. W drugiej połowie lepiej zagrali Serbowie, którzy w 39 minucie zmniejszyli straty do trzech bramek (18:15). "Tricolores" natychmiast odskoczyli - w 47 minucie wygrywali 24:16.

Rewanżowy mecz pomiędzy Francją i Serbią odbędzie się we wtorek w Marsylii.

Francja - Serbia 27:24 (16:10)
Francja: Omeyer (10) - Abalo 2, Guigou 4 (1), Fernandez 4, Karabatić 4, Bosquet 3, B. Gille 2, Junillon 1, Accambray 1, Ostertag 1, Barachet 1, Sorhaindo 3, Marroux 1.

Serbia: Pejanović (3), Stanić (13) - Pocuca, Tubić, Ilić 3, Andjeljković 2, Nikcević 6, Toskić 3, Stanković 1, Vilovski 2, Sesum, Stojković 2, Lapcević, Bućković 2, Marković 1, Stojanović 2.