Stracona szansa juniorek Suzuki Korony Handball Kielce. Nie awansowały do najlepszej czwórki w Polsce

Kto wie, jak ułożyłby się turniej, gdyby od początku mogła grać Michalina Pastuszka (na zdjęciu z piłką) Kamil Bielaszewski
Juniorki Suzuki Korony Handball Kielce nie awansowały do Final Four mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Kielczanki zajęły trzecie miejsce w turnieju, którego były gospodyniami.

Kto wie, jakie byłyby losy awansu, gdyby w kieleckim zespole w pierwszym meczu zagrała czołowa zawodnika Suzuki Korony Handball, Michalina Pastuszka. Popularna "Miśka" w piątek, gdy juniorki kieleckiego klubu rozpoczęły turniej ćwierćfinałowy, wystąpiła w meczu seniorek z KPR Gminy Kobierzyce.

Juniorki prowadzone przez Monikę Ciszek przegrały pierwsze spotkanie z Arką Gdynia i od razu postawione zostały w trudnej sytuacji. Wprawdzie w drugim spotkaniu, w sobotę wygrały ze Zgodą Ruda Śląska, ale w decydującym pojedynku uległy Sośnicy Gliwice. Gospodynie prowadziły niemal przez cały mecz, w 36 minucie było 17:12, jeszcze na trzy minuty przed zakończeniem spotkania z Sośnicą, zespół z Kielc remisował 23:23, ale przegrał 24:25.

– Ogromnie żałujemy straconej szansy. Zwycięstwo nad Sośnicą dawało nam awans do finałowej czwórki. Moje podopieczne popełniły zbyt dużo błędów i nie zrealizowały założeń taktycznych. W drugiej połowie meczu brakowało spokoju i konsekwencji w grze. W tej części zawodniczki popełniły też sporo błędów w obronie, co skutkowało wykluczeniami i miało wpływ na końcowy wynik – skomentowała Monika Ciszek.