Strażacy z Kielc i powiatu kieleckiego pomogli już ponad stu osobom. W środę mieli wezwanie do pana, który miał próbę samobójczą [WIDEO]

dor
Ksiądz Łukasz Zygmunt (z lewej) przed wyruszeniem z pomocą do kolejnej potrzebującej osoby, obok Jakub Stachurka i Jakub Kwiatek. Fot. Dorota Kułaga
Strażacy razem ze swoim kapelanem, księdzem Łukaszem Zygmuntem z Kielc, w czasie pandemii koronawirusa pomagają chorym, starszym i tym, którzy są w potrzebie. W środę mieli nietypowe wezwanie - do pana, który miał próbę samobójczą, ale udało się szybko zainterweniować.

- Zgodnie z zaleceniami władz państwowych powinniśmy zadbać szczególnie o ludzi w podeszłym wieku i samotnych. Chcemy im służyć swoją pomocą. Oferujemy zrobienie zakupów, zakup leków, pomoc w innych ważnych sprawach. Zależy nam na tym, żeby najstarsi i chorzy w tych dniach pozostali w domach i tam zadbali o swoje zdrowie i żeby czuli się dobrze i bezpiecznie - mówi ksiądz Łukasz Zygmunt z diecezji kieleckiej, kapelan kieleckich strażaków.

Akcja pod nazwą "Strażacy na rzecz biednych, potrzebujących i samotnych w domach" trwa od 13 marca. -Pomogliśmy już ponad stu osobom. Mamy ponad 40 wolontariuszy. Są to strażacy, studenci, osoby duchowne. Bardzo dziękujemy za pomoc. Jeżeli ktoś potrzebuje takiej pomocy, to zachęcamy, żeby się do nas zgłosił. Pomagamy głównie osobom z Kielc i powiatu kieleckiego. Dzisiaj (w środę, 25 mara - przyp. red.) mieliśmy nietypowe wezwanie do pana, który miał próbę samobójczą, bo nie miał mu kto kupić leków. Był w wielkiej depresji. Strażacy szybko zainterweniowali. Kupili leki z własnych środków i zawieźli temu panu do Skarżyska - Kamiennej - powiedział nam ksiądz Łukasz Zygmunt. Rozmawialiśmy na parkingu kieleckiej kurii, przed wyjazdem do kolejnej potrzebującej osoby. Razem z nim byli strażak Jacek Kwiatek i Jakub Stachurka.

Wszystkie osoby zainteresowane taką pomocą mogą dzwonić na numer telefonu 502 429 800.

Wideo

Dodaj ogłoszenie