Strlek, Ivić, Mamić i Reichmann zaczęli mistrzostwa od wygranej

PK
Polska Press
Cztery bramki zdobył lewoskrzydłowy Vive Tauronu Kielce, Manuel Strlek, w inauguracyjnym meczu reprezentacji Chorwacji na mistrzostwach świata we Francji. „Hrvatska” pokonała Arabię Saudyjską 28:23.

„Manu” grał w pierwszej połowie, zdobył 4 gole na 7 prób. Jedną bramkę (2 rzuty) zdobył dla Chorwacji Marko Mamić, który trafi do Kielc w lipcu. Zaliczył też asysty, w większości przypadków obsługując Strleka. Bramkarz mistrzów Polski Filip Ivić grał przez 47 minut, mając 22-procentową skuteczność (5/23, odbił między innymi karnego). Jednego gola dla Chorwacji zdobył były zawodnik żółto-biało-niebieskich, Żeljko Musa.

Ani na sekundę nie pojawił się na boisku prawoskrzydłowy klub u z Kielc, Tobias Reichmann, w spotkaniu Niemcy – Węgry (27:23). 13 bramek przy 15 rzutów rzucił dla Niemców lewoskrzydłowy Uwe Gensheimer, który dołączył do drużyny w ostatniej chwili, ponieważ kilka dni temu umarł mu ojciec.

Do dużej niespodzianki doszło w grupie B – Chile pokonało Białoruś.

Polacy w sobotę o 14.45 grają z Brazylią. Transmisja na TVP 2.

Wyniki piątkowych meczówGrupa A: Francja – Japonia 31:19 (17:9).
Grupa C: Białoruś – Chile 28:32 (14:14), Niemcy – Węgry 27:23 (16:11), Chorwacja – Arabia Saudyjska 28:23 (12:11).
Grupa D: Katar – Egipt 20:22 (8:11), Szwecja – Bahrajn 33:16 (17:5), Dania – Argentyna 33:22 (17:11).