Strzelanina w Kielcach. AZS UJK wygrywa z Pogonią Ruda Śląska

MAT
Aż 203 punkty padły w meczu 2 ligi koszykarzy pomiędzy AZS UJK Kielce a Pogonią Ruda Śląska. Kielczanie wygrali 103:100.

Mecz w Kielcach od początku był wyrównany. Nasza drużyna chciała zrewanżować się Pogoni za minimalną porażkę z pierwszej rundy (84:87). Faworytem spotkania był AZS UJK, który zajmował 3 miejsce w tabeli grupy C II ligi, Pogoń była natomiast 8. Obie drużyny postawiły w tym meczu na ofensywę. O ile kielczanie przyzwyczaili do tego, że rzucają sporo punktów, tak znakomita postawa rudzian w ataku mogła zaskakiwać. Zespół ze Śląska trafił między innymi aż 12 rzutów za trzy punkty (gospodarze mieli 14 "trójek). Dodatkowo kielczanie często grali nerwowo, stąd rekordowa po ich stronie liczba aż 23 strat.

To pozwalało rudzianom cały czas utrzymywać się w grze, a często nawet być na prowadzeniu. Jeszcze po 3 kwartach goście wygrywali 5 punktami (71:76), ale w ostatniej kwarcie kielecki zespół zaprezentował znakomitą skuteczność. Trzy rzuty z rzędu za trzy punkty trafił między innymi Artur Busz (w sumie trafił 5 "trójek). Niemal do końcowej syreny trwała wymiana ciosów. Bo rudzianie mogli nawet doprowadzić do dogrywki, ale ich rzut w ostatniej sekundzie za trzy punkty szczęśliwie dla kielczan wykręcił się z kosza.

Dla AZS UJK była to 11 wygrana w sezonie (kielecki zespół ma też na koncie 4 porażki). W tabeli zespół prowadzony przez Rafała Gila zajmuje 3 miejsce.

AZS UJK Kielce - Pogoń Ruda Śląska 103:100, (25:21, 16:27, 30:28, 32:24)
AZS UJK:
Druszcz 20 (3x3), Jagiełło 11 (2x3), Osiakowski 12 (1x3), Szwedo 18, Szewczyk 12 (1x3) - Pawlak, Bloda 8 (2x3), Busz 15 (5x3), Kapuściński 7