Strzelec w dobrych humorach na starcie rundy. W ostatnim sparingu po hokejowym wyniku pokonał rywala zza Wisły

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (w czerwono-czarnej koszulce na pierwszym planie) w ostatnim sparingowym meczu przed startem rundy wiosennej zdobył dla Strzelca Chroberz trzy gole. Bartłomiej Bitner
Wygranym w minioną sobotę sparingiem 5:3 z Wisłą Borusowa piłkarze Strzelca Chroberz zakończyli przygotowania do rundy wiosennej. Nasi B-klasowcy już w niedzielę zainaugurują ją pojedynkiem z Deko Włoszczowa. Do „wiosny” przystąpią wzmocnieni bramkarzem Marcinem Czają i pomocnikiem Szymonem Szczygłem.

Dla chrobrzan ostatni mecz kontrolny był przy okazji swego rodzaju atrakcją. Ponieważ Borusowa to miejscowość leżąca w województwie małopolskim (powiat dąbrowski), a więc już po południowej stronie Wisły, nasi gracze musieli przepłynąć rzekę promem, by się tam dostać. To na nich wpłynęło bardzo dobrze, bo zagrali skutecznie. Już po pierwszej połowie wygrywali 3:1, a spotkanie po 90 minutach zakończyli pokonując rywala 5:3. trzy gole zdobył Michał Kukla, jedną dołożył Paweł Prucnal, a ostatnia była trafieniem samobójczym.

- Był to nie tylko atrakcyjny wyjazd, ale i atrakcyjny mecz. Padło 8 bramek, a mogło więcej, bo mieliśmy drugie tyle dogodnych sytuacji. Druga połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza, i to mimo że zremisowaliśmy ją 2:2. Graliśmy bardziej żywo i konstruowaliśmy sporo ciekawych i płynnych akcji. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy rewanżowej – mówi Tomasz Czyszczoń, trener Strzelca.

Do piłkarskiej „wiosny” drużyna z gminy Złota przystąpi z czterema nowymi graczami. To bramkarz Marcin Czaja (poprzednio Gród Wiślica), pomocnik Szymon Szczygieł (powrót z wypożyczenia z Polan Pierzchnica) oraz obrońcy Konrad Paluch i Łukasz Pieterwas, którzy są wychowankami Strzelca i po pewnym czasie wznowili treningi. Po stronie ubytków są zaś Kamil Góra (kontuzja) i Krystian Pawlikowski (ze względu na pracę wróci do gry w maju).

W Wielką Sobotę rozpoczęła się runda wiosenna II grupy B-Klasy. Strzelec Chroberz w jej inauguracji nie uczestniczył ze względu na nieparzystą liczbę drużyn – co tydzień jedna musi pauzować i akurat teraz wypadło właśnie na ekipę chrobrzan. W pięciu meczach 12 kolejki padło 25 goli, co dla kibiców może oznaczać sporo emocji w kolejnych spotkaniach. A te już w niedzielę, 8 kwietnia. Drużyna z gminy Złota u siebie zagra z Deko Włoszczowa. Początek pojedynku i piłkarskiej wiosny w Chrobrzu o godzinie 16.