STS przegrywa na własne życzenie. W drugiej lidze siatkarzy (WIDEO, zdjęcia)

Piotr STAŃCZAK
Atakujący STS Marcin Szumielewicz (z prawej) próbuje przebić się przez blok Bzury. Piotr Stańczak
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna przegrali u siebie z Bzurą Ozorków 1:3. - Największym problemem na boisku są dla nas nie rywale, ale... my sami - podsumował trener Krzysztof Makaryk.
STS Skarżysko-Kamienna - Bzura Ozorków 1:3

STS Skarżysko-Kam. - Bzura Ozorków 1:3

STS Skarżysko-Kam. - Bzura Ozorków 1:3 (23:25, 25:27, 25:22, 17:25)

STS: R. Kuźdub, Brojek, H. Kuźdub, Tyszko, Michalczak, Szumielewicz, Kowalik (libero) oraz Plutka, Brodawka, Stawicki.

Skarżyscy siatkarze spisali się znacznie lepiej niż tydzień wcześniej w meczu z Wilczynem, ale jedynym tego efektem był pierwszy w tym sezonie zdobyty set. Gracze STS poderwali się do walki w trzeciej partii. Przegrywali już 17:22 i wówczas niesamowity popis dał Konrad Michalczak, z jego zagrywki zespół wywalczył osiem punktów z rzędu! W pozostałych setach górą byli przyjezdni. - Sami sobie komplikujemy sytuację, potrafimy dogonić rywala, ale nie umiemy kończyć decydujących piłek - oceniał trener STS Krzysztof Makaryk.

W pozostałych spotkaniach: Exact Systems Norwid Częstochowa - Czarni Wirex Rząśnia 0:3, Wilki Wilczyn - SMS PZPS II Spała 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS Uniwersytet Łódzki 3:1, pauzował MKS Kalisz.

1. Wilki 3 9 9:1
2. Lechia 2 6 6:1
3. Kalisz 2 6 6:1
4. Bzura 3 6 6:4
5. Czarni 2 3 4:3
6. Norwid 3 3 4:6
7. Spała II 3 4:7
8. AZS UŁ 3 0 1:9