Suchedniowianki bez medalu w Lubinie. Dąbczyńska najwyżej w deblu

Kamil Markiewicz
Wiktoria Dąbczyńska (z lewej) oraz Izabela Pajek w Lubinie.
Wiktoria Dąbczyńska (z lewej) oraz Izabela Pajek w Lubinie. archiwum prywatne
Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17 w Lubinie. Wiktoria Dąbczyńska oraz Izabela Pajek z Orlicza Suchedniów uplasowały się w swych konkurencjach poza podium.

W turnieju indywidualnym największe szanse na medal miała Dąbczyńska w deblu z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). Do ćwierćfinału zakwalifikowały się po zwycięstwie nad angielską parą Molly Chapman/Freya Patel Readfearn 2:1 (21:13, 18:21, 21:16). W Wielki Czwartek duet ten przegrał jednak z rozstawionymi z numerem 1 faworyzowanymi Turczynkami Bengisu Ercetin/Nazlican Inci 14:21, 13:21. W singlu Wiktoria uplasowała się w przedziale 17-32, natomiast w mikście z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko) w 9-16.

Suchedniowianka wystąpiła także w reprezentacji Polski w turnieju drużynowym. Nasza kadra narodowa pokonała w grupie Cypr i Chorwację dwukrotnie 5:0. Niestety, biało-czerwonym nie udało im się dostać do ćwierćfinału. Odpadli po heroicznym boju z Niemcami, zakończonym porażką 2:3. Po porażce z Niemcami 2:3 biało-czerwoni zakończyli rywalizację na miejscu 9-16.

Nie bez znaczenia w przypadku Wiktorii była ilość gier, jakie zaliczyła w tej imprezie. Tylko w minioną środę rozegrała pięć ciężkich pojedynków, co później odbiło się na jej siłach w walce o strefę medalową. Takiego maratonu nasza zawodniczka nie zaliczyła nigdy na żadnej międzynarodowej imprezie.

W turnieju indywidualnym Izabela Pajek zajęła w mikście z Radosławem Wróblem (Vol-Trick Kępno) 17-32 pozycję, zaś w deblu z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 33-64 miejsce.