Sukces Dragona w Muszynie. Dziewięcioro jedzie na mistrzostwa Polski

/waf/
Ekipa Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki z medalami i dyplomami zawodów w Muszynie.
Tylko jednemu z dziesięciu zawodników Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki Dragon nie udało zdobyć kwalifikacji na mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick- light.

Ważne

Ważne

Formuła kick-light to forma walki ciągłej, w której zawodnik może zadawać ciosy rękami i nogami od kolana w górę, poprzez tułów, głowę z wyłączeniem krocza.

W sobotę w Muszynie odbył się turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski w kickboxingu w formule kick-light kadetów młodszych i starszych, juniorów i seniorów. Udział wzięło w nim 103 zawodników z 13 klubów.

Ostrowiecki Klub Sportów Walki Dragon wysłał na turniej 10 zawodników i zawodniczek, z których 9 uzyskało kwalifikacje na mistrzostwa Polski.

Najwyższe miejsce- pierwsze- wywalczył jedyny nasz reprezentant w kategorii kadetów młodszych- Albert Śliwka w kategorii do 37 kilogramów. W stawce czterech zawodników był pierwszy pokonując Szymona Romańczyka (Astra-Krynica) i Dominika Zaliszewskiego (Tiger Klub).

W kategorii kadetów starszych ostrowczanom też przypadła pierwsza lokata. Katarzyna Benewiat w kategorii wagowej do 60 kilogramów nie miała jednak rywalek. Jej koleżanka w kategorii wagowej do 55 kilogramów, Ewa Pietrzykowska, wywalczyła drugie miejsce w stawce 7 zawodniczek. W finale przegrała z aktualną brązową medalistą mistrzostw świata Sandrą Paszek.

Na trzecich lokatach zostali sklasyfikowani Olaf Połoński i Dawid Ufnal w kategorii do 42 kilogramów oraz Adrian Gajos w kategorii do 57 kilogramów. Szymon Gajos w wadze do 47 kilogramów zajął miejsce 5-6.

W Muszynie zaprezentowało się także trzech seniorów. Nie zawiódł nas nasz najbardziej utytułowany zawodnik Przemysław Sułkowski, który specjalizuje się w formule semi-contact, ale startuje również w formułach light-contact i kick light. Mimo iż dopiero przeszedł do kategorii senior dawał sobie doskonale radę w kategorii wagowej do 74 kilogramów. Dopiero w finale przegrał z Dominikiem Pazdanem.

Również na drugich miejscach kończyli rywalizację Łukasz Przywara w wadze do 63 kilogramów i Sebastian Chaber w wadze 79 kilogramów. Ten drugi, startujący w niższej kategorii wagowej niż zwykle dopiero w finale uległ reprezentantowi kraju Dawidowi Świerczyńskiemu.