Sukces jędrzejowskiego zawodnika w biegu na Kasprowy Wierch

PCH
Marcin Piszczek składa gratulacje Tomaszowi Gawrońskiemu.
Marcin Piszczek składa gratulacje Tomaszowi Gawrońskiemu. archiwum prywatne
Tomasz Gawroński z Jędrzejowa, członek Uczniowskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Nadir”, zajął dziesiąte miejsca w Polsce w klasyfikacji generalnej Montrail Ligi Biegów Górskich.

Podczas ostatnich zawodów - „PZU Alpin Sport - Tatrzańskim Biegu Pod Górę” zajął dwunaste miejsce. Wejście, a właściwie wbiegnięcie na Kasprowy Wierch zajęło mu 57 minut 10 sekund i 7 setnych sekundy. Zawodnicy startowali z eonda Jana Pawła II w Zakopanem i przez Myślenickie Turnie wbiegali na Kasprowy. To 8,5 kilometra, cały czas pod górę. W swojej kategorii wiekowej Tomek zajął piąte miejsce. Startowała cała czołówka biegaczy górskich.

Zawodnika przyjął w swoim gabinecie Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Złożył mu gratulacje.