Sukces koneckich karateków

Marzena Kądziela
Archiwum prywatne
Zawodnicy z Końskich wystartowali w weekend w dwóch turniejach. W Świętokrzyskim Turnieju Mikołajkowym w Kielcach oraz w Ogólnopolskim Turnieju w Tarnowie. Zarówno z Kielc jak i z Tarnowa koneccy zawodnicy wrócili z medalami.

W sobotę 4 grudnia odbył się VII Świętokrzyski Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin w Kielcach. Jest to turniej lokalny, w którym startują młodzi karatecy z województwa świętokrzyskiego.

- Każdego roku startuje w nim kilkuset, przeważnie około 500, karateków z województwa - informuje trener Mateusz Garbacz. - Najmłodsi zawodnicy mają 4-5 lat, najstarsi po 21. Dzieci rywalizują w kata (formy), młodzież od 14 roku życia zarówno w kata jak i w kumite (walka), w lekkim kontakcie.

Z Końskich w zawodach wzięło udział 12 zawodników. Troje stanęło na podium a aż siedmioro zajęło punktowane miejsca. Michał Ciechanowski zajął I miejsce w kata 18-21 lat mężczyzn; Klaudia Nita zajęła II miejsce w kumite dziewcząt oraz IV w kata 16-17 lat; Olgierd Kozielski - III miejsce w kata do 7 lat chłopców (w swojej kategorii wiekowej miał aż 102 rywali); Karolina Kozielska - IV miejsce w kata 10-11 lat dziewcząt (według obserwatorów była najlepszą zawodniczką w swojej kategorii); Przemysław Malicki - IV miejsce w kata 17-18 lat chłopców; Julia Tarasińska - VI miejsce w kata 8-9 lat dziewcząt
Jakub Płyta - VI miejsce w kata 8-9 lat chłopców (na 86 osób).

- Wymienione osoby zasługują na szczególną pochwałę, ponieważ w każdej kategorii startowało po kilkadziesiąt osób - dodaje trener Garbacz.

Medale w Tarnowie

W niedzielę 5 grudnia odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Tarnowie. Końskie reprezentowało 3 zawodników: Klaudia Nita w kategorii -60 kg dziewcząt, Przemysław Malicki w kategorii +75 kg chłopców oraz Oskar Natkański w kategorii +80 kg mężczyzn (seniorów). Ostatni z wymienionych przywiózł z tych zawodów srebrny medal, uległ dopiero w finale reprezentantowi gospodarzy. Oskar miał bardzo wyczerpujące pojedynki. Na pochwałę zasługują również Klaudia i Przemek.

Mateusz Garbacz został zaproszony do udziału w międzynarodowym turnieju karate kyokushin. Na KOKORO CUP wystartują zawodnicy z Polski i Europy. Zawody odbędą się w sobotę 11 grudnia w Warszawie. Poziom sportowy KOKORO jest bardzo wysoki, Mateusz aby wziąć udział w tych zawodach zrezygnował ze startu w Pucharze Polski.

Kolejny start w za tydzień

Mateusz Garbacz instruktor Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin: - Następny turniej 18 grudnia w Józefowie koło Warszawy. Mamy nadzieję na dobry start koneckich zawodników (kategorie wiekowe od 10 do 18 lat).