Sukces koneckiego karateki Michała Ciechanowskiego

/MiK/
Michał Ciechanowski z trenerem Mateuszem Garbaczem
Michał Ciechanowski z trenerem Mateuszem Garbaczem archiwum prywatne
Michał Ciechanowski trenujący w Koneckim Klubie Karate Kyokushin zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, które odbędą się w listopadzie w Rumunii.

Kwalifikację na ME Michał zdobył w Opolu podczas 11. edycji turnieju Challenger rozegranego 21 września plasując się na drugim miejscu w konkurencji kata młodzieżowców. Turniej Challenger był jednocześnie Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Młodzieżowców i Seniorów Open.

Konecczanin startował w zawodach jako niezrzeszony, ponieważ Konecki Klub Karate Kyokushin nie jest członkiem Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai (PFSK), która organizuje kwalifikacje. Podczas zawodów w Opolu Mateusz Garbacz otrzymał informację od Zarządu Federacji, że sprawa przyjęcia Koneckiego Klubu zostanie rozstrzygnięta do końca listopada 2013.

Na ME jadą po cztery osoby w kategorii wiekowej do 22 lat - młodzieżowcy oraz po dwie osoby w kategorii open seniorów - mężczyzn i kobiet.

Kwalifikacje w kategorii wiekowej młodzieżowców zdobyli zawodnicy, którzy zajęli pierwsze lub drugie miejsce w swojej kategorii. Pozostałe dwa miejsca w reprezentacji zostały do dyspozycji zarządu PFSK.

Kwalifikacje odbyły się na hali sportowej Politechniki Opolskiej. W zawodach wzięło udział 51 osób z 18 klubów.
Niska liczba zawodników wynikała z tego, że w zawodach wystartowały jedynie osoby, które miały szanse na wyjazd do Rumunii oraz, że pewna grupa zawodników zdobyła kwalifikację na innych zasadach, np. zdobyli medal na ME Młodzieżowców w poprzednim roku.