Sukces łuczników tylko w parze

/PK
Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce i Piotr Nowak z Karimy Prząsław odpadli w 1/16 finału łuczniczego Pucharu Świata w chorwackim Porecu.

W 1/32 Nowak wygrał po dogrywce z Chińczykiem Wenguan Li 107:107 w barażu 10:9, a Dobrowolski (szósty zawodnik poprzednich zawodów PŚ na Dominikanie) z Francuzem Franckiem Fisseuxem 111:107. W 1/16 zawodnik Karimy uległ Włochowi Luce Melotto 104:110, Dobrowolski Rosjaninowi Bairowi Badenowowi 103:107. Nowak został sklasyfikowany na 29, a łucznik Stelli na 31 miejscu.

Żadnemu z polskich reprezentantów, włącznie z Justyną Mospinek, która wygrała eliminacje, nie udało się awansować wyżej, niż do 1/16. Nie powiodło się także naszym drużynom. Panie w 1/8 pokonały Turcję 211:205, ale w ćwierćfinale uległy Ukrainie 208:218 i zajęły szóste miejsce. Panowie zakończyli udział już na pierwszej rundzie - ulegli Włochom 217:219 i zostali sklasyfikowani na 9. miejscu.
Dobrowolski i Mospinek zanotowali za to sukces w konkurencji par mieszanych, zajmując drugą lokatę. W finale polski duet przegrał z Natalią Walejewą i Marco Galiazzo (Włochy) 145:149.