Sukces naszych wokalistów na ogólnopolskim konkursie piosenki w Radomiu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Anna Bilska
Anna Bilska
Znakomicie spisali się świętokrzyscy wokaliści na XVI Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy Razem...", który odbył się w dniach 3-4 kwietnia w Radomiu.

W tym roku na festiwalu startowało ponad 150 osób. Uczestnicy w atmosferze przyjaźni i wzajemnej sympatii prezentowali swoje talenty wokalne, teatralne i taneczne.

Z sukcesu swoich podopiecznych cieszy się Andrzej Wolski, który w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach prowadzi swoje studio wokalne. W kategorii 3-9 lat pierwsze miejsce zdobyła 6-letnia Apolonia Jakubczyk z Kielc. W kategorii 18+ pierwsze miejsce zajął Michał Bojczuk ze Skarżyska-Kamiennej. Z kolei w kategorii 15-18 lat na podium znalazła się Urszula Stachura z Kielc (trzecie miejsce).

- Było to wielkie doświadczenie dla Apolonii i dla nas rodziców - mówią rodzice Apolonii. - Konkursy integracyjne to cudowna idea, która powinna się rozwijać w naszym kraju. Przeżyliśmy piękne emocje i doznaliśmy ogromnego wzruszenia. Dzieci niepełnosprawne śpiewały razem z dziećmi zdrowymi. Cieszymy się, że Apolonia mogła zobaczyć jak dużo pięknych emocji płynęło ze śpiewu tych dzieciaków. Dzieci oceniane były osobno. To wspaniały konkurs i tym bardziej cieszymy się z sukcesu Apolonii.

Radości nie krył także Michał Bojczuk, który na festiwalową scenę wrócił po dłuższej przerwie. - Zdobycie pierwszego miejsca mocno mnie podbudowało. Poziom wokalny uczestników czasem wręcz zapierał dech w piersi - stwierdził się wokalista.

Dumny instruktor gratuluje zdolnej młodzieży i... organizatorom. - Co ja mogę powiedzieć, radość jest wielka i budująca - cieszy się Andrzej Wolski. - Takie chwile dają więcej energii do dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą. Piękny festiwal i idea. Gratulacje dla organizatorów.

W konkursie bardzo dobrze wypadła też młodzież ze Studia Piosenki SAMI działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. - Nasza bardzo skromna liczbowo reprezentacja spisała się całkiem dobrze - przyznała Samuela Modzelewska, szefowa studia.

Miejsca na podium zdobyły trzy wokalistki ze Studia Piosenki SAMI. W kategorii 15-18 lat pierwsze miejsce zdobyła Gabrysia Papaj z Ostrowca Świętokrzyskiego. W kategorii do 9 lat drugie miejsce przyznano Michalinie Cedro z Kielc, zaś trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Sandra Grabowska z Kielc.

Dodajmy, że wokaliści pod kierunkiem Samueli Modzelewskiej rewelacyjnie prezentowali się w finale III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "World Song " w Sosnowcu. Urszula Szumska z Kielc zdobyła pierwsze miejsce w najstarszej kategorii, ale nagród i wyróżnień dla naszej młodzieży było znacznie więcej... Szczegóły wkrótce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!