Sukces reprezentacji Polski z kielczaninem w składzie

PK
Jakub Bulski z numerem 6.
Jakub Bulski z numerem 6. zprp.pl
Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej, z Jakubem Bulskim z Vive Tauronu Kielce w składzie, zajęła drugie miejsce w turnieju „Piłka ręczna jest moją przyszłością”, który odbył się w bośniackim Bugojnie. Biało-czerwoni powtórzyli sukces sprzed roku.

W rozgrywkach grupowych turnieju, który był sponsorowany przez Katarską Federację Piłki Ręcznej, Polacy pokonali Macedonię 25:22 (10:8), zremisowali z Bośnią i Hercegowiną 27:27 (17:12) i przegrali ze Słowenią 28:36 (15:19), zajmując drugie miejsce.
W półfinale nasz zespół zmierzył się z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju i wicemistrzem Europy w tej kategorii wiekowej, Chorwacją. Drużyna trenera Dariusza Tomaszewskiego zrobiła dużą niespodziankę, wygrywając 27:25 (18:12), rewanżując się tym samym za porażkę w finale poprzedniego turnieju.

W finale Polska ponownie spotkała się ze Słowenią, przegrywając 22:23 (10:16). O porażce naszego zespołu zadecydowała słaba pierwsza połowa pojedynku.

Jakub Bulski, obrotowy Vive Tauronu Kielce, zdobył w całym turnieju 8 bramek, 3 z Bośnią, 2 w grupie ze Słowenią oraz po jednej z Macedonią, Chorwacją i w finale.
Kolejność turnieju: 1. Słowenia, 2. Polska, 3. Chorwacja, 4. Austria, 5. Szwajcaria, 6. Macedonia, 7. Bośnia i Hercegowina, 8. Katar.

A TEARAZ ZOBACZ: Kulisy meczu Ligi Mistrzów Vive-Montpellier