Sukces sandomierskich karateków w Austrii

/MLE/
Mocna reprezentacja karateków z Sandomierza wzięła udział w międzynarodowym turnieju karate w Austrii. archiwum
Bardzo dobry wynik osiągnęli sandomierscy karatecy na mistrzostwach karate shinkyokushin w Austrii. W klasyfikacji drużynowej zajęli 2 i 3miejsce, a w kategorii junior w wadze do 65 i 75 kilogramów 2 i 3 miejsce.

Najlepszym karateką okazał się Bartłomiej Czop. Zajął on drugie miejsce (junior 65 kilogramów). W tej samej kategorii na trzecim miejscu uplasował się Bartek Suska. W kategorii do 75 kilogramów drugie miejsce zajął Marcin Wrona.

W klasyfikacji drużynowej juniorów sandomierscy karatecy zajęli równolegle 2 i 3 miejsce z klubem z Tarnowskich Gór. W tej klasyfikacji bezkonkurencyjni okazali się Węgrzy.

- Uczestnictwo w austriackim mistrzostwach przyniosło nam najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek osiągnęliśmy na międzynarodowych turniejach - powiedział sensei Andrzej Orłowski, trener i instruktor sandomierskich karateków.

W mistrzostwach udział wzięło 216 karateków łącznie z ośmiu krajów europy. Zawody odbyły się w konkurencji kumite juniorów i seniorów oraz w konkurencji kata.