Sukces trenerski Mariusza Woźniaka. Jego podopieczna Pernile Karlsen została złotą medalistką w biegu na 800 metrów

Bartosz Wartałowicz
Sukces Mariusza Woźniaka. Jego zawodniczka zdobyła złoty medal Mistrzostw Norwegii w biegu na 800 metrów. Archiwum prywatne
Pernile Karlsen zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Norwegii w biegu na 800 metrów. To ogromny sukces zarówno dla 21-letniej zawodniczki, jak i jej trenera - Mariusza Woźniaka, który pochodzi z Kielecczyzny i od lat pracuje w Norwegii

Pernile Karlsen zdobyła złoto na Halowych Mistrzostwach Norwegii. To podopieczna Mariusza Woźniaka

21-letnia Pernile Karlsen przebiegła dystans 800 metrów w czasie 2.05.68, co jest jej nowym rekordem życiowym. Podopieczna Mariusza Woźniaka jest srebrną medalistką z 2022 roku na stadionie, a do jej osiągnięć należy również 5 miejsce na Mistrzostwach Europy U-20.

Mariusz Woźniak swoją przygodę z bieganiem zaczął w Szydłowie w powiecie staszowskim.

- Ukończyłem Szkołę Podstawową w Potoku, następnie Gimnazjum w Szydłowie. Nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Ziółkowski wziął mnie na zawody powiatowe, zdobyłem pierwszy medal. I tak to się zaczęło - wspomina trener pracujący w Norwegii. Później skończył Liceum Ogólnokształcące w Łopusznie, trenował w tamtejszym klubie WiR.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Szczecińskim wyjechał do Norwegii i tam do dziś mieszka z rodziną. Pracuje w klubie lekkoatletycznym Sports-klubben Vidar w Oslo. Jego zawodnicy mają na koncie kilkadziesiąt medali z mistrzostw Norwegii w różnych kategoriach wiekowych, startowali w mistrzostwach Europy.