Sukces wojowników "Zaborka". Jedenaście medali skarżyszczan w Sandomierzu

Piotr STAŃCZAK, [email protected]
Skarżyscy karatecy z trenerem Zbigniewem Zaborskim przywieźli jedenaście medali z ostatniego turnieju sezonu w Sandomierzu. Piotr Stańczak
Trzy złote, tyle samo srebrnych oraz pięć brązowych zdobyli karatecy ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki podczas ogólnopolskiego turnieju w Sandomierzu.

W imprezie rywalizowało dwustu zawodników i zawodniczek z 28 klubów. Skarżyszczanie trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium w kumite (walki). Uczynili to: Bartosz Suligowski (kategoria wagowa +45 kilogramów), Oliwia Fornal (+45 kg) oraz Albert Malik (dzieci do 7 lat, -35 kg).
Srebrne medale wywalczyli: Wiktor Kozłowski ( -35 kg), Konrad Połeć (+45 kg) i Emilia Domagała (+35 kg).

Piątka naszych zawodników uplasowała się na trzecich pozycjach. Dokonali tego: Kacper Zaborski (młodzik, -60 kg), Szymon Zych (do 7 lat, -35 kg), Klaudia Trudnos (kadetka, +45 kg), Kacper Sadza (-45 kg) oraz Norbert Anosow (kumite, -50 kg). Piąte miejsca zajmowali: Artur Garbacz (-45 kg) i Julia Domagała (-35 kg). Szymona Zycha wybrano zawodnikiem o najlepszym duchu walki.

- To nasz ogromny sukces, pojechaliśmy w 13-osobowym składzie, wywalczyliśmy jedenaście krążków. Takiego osiągnięcia nie miała żadna inna ekipa. Decyzję o starcie w Sandomierzu podjęliśmy spontanicznie i była dla nas szczęśliwa - podkreślał trener skarżyskich karateków Zbigniew Zaborski. Świetnie spisali się zwłaszcza debiutanci - Emilia Domagała oraz Konrad Połeć. - Gdyby nie stres, pierwsza z wymienionych mogła uplasować się jeszcze wyżej. Konrad trenuje raptem siedem miesięcy, a już fetował sukces - oceniał "Zaborek".

Był to ostatni start skarżyszczan w tym sezonie. 10 czerwca czekają ich jeszcze egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie. W drugiej połowie sierpnia wyjadą na obóz treningowy do Jastrzębiej Góry nad Bałtyk.