Sukces zapaśniczek Znicza Podzamcze Chęcińskie

dor
Bardzo dobrze spisały się zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek i kadetek, które odbyły się w Raciborzu.

W zawodach wystartowało osiem zawodniczek Znicza, wszystkie walczyły o medale, a pięć stanęło na podium. Najlepiej wypadła Agnieszka Król w kategorii 59 kilogramów, brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek. Zdobyła srebrny medal, a dodajmy, że był to jej pierwszy start w juniorkach. Drugie "srebro" wywalczyła jej młodsza siostra Anna Król w kadetkach w kategorii 46 kilogramów.

Brązowe medale w juniorkach zdobyły - w 55 kilogramów Justyna Staniak, w 67 kilogramów Weronika Rybak, a w 72 kilogramy Małgorzata Mierzwa. Ponadto w 63 kilogramy piąta była Małgorzata Król, na tej samej pozycji w kadetkach w 49 kilogramów uplasowała się Kinga Staniak, a w 65 kilogramów Patrycja Sperka.

-To był nasz najlepszy występ w ostatnich latach. Znicz zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, wyprzedził nas tylko Cement Gryf Chełm. Niemki były piąte, a Czeszki trzynaste - powiedział Czesław Zaborski, trener Znicza Podzamcze Chęcińskie.