Sukces zapaśników Czarnych Połaniec w Rzeszowie

/SAW/
W Rzeszowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Świetnie wypadli zapaśnicy Czarnych Połaniec - wywalczyli sześć medali w tym trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

W turnieju wystartowało 119 zawodników. Wśród 22 zespołów klubowych walczących w tym turnieju województwo Świętokrzyskie reprezentowały trzy drużyny: Czarni Połaniec, Guliwer Kielce i Znicz Podzamcze. Turniej ten był bardzo mocno obsadzony, a zawodnicy poszczególnych reprezentacji w tym naszej, walczyli o punkty współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Był to najważniejszy turniej tego sezonu startowego. Poprzeczka była bardzo wysoko ustawiona. W klasyfikacji drużynowej na 22 startujące zespoły klubowe zawodnicy Czarnych Połaniec okazali się najlepsi z najlepszych. Wygraliśmy z takimi utytułowanymi i z bogatymi tradycjami zespołami zapaśniczymi jak Suples Kraśnik, który stanął na drugim stopniu podium i Zapasy Włodawa, któremu przypadło miejsce trzecie.

Czarni Połaniec reprezentowała drużyna składająca się z dziesięciu zawodników. Z podopiecznych trenerów Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego świetnie wypadli Karol Czegus (kategoria wagowa do 47 kilogramów), Piotr Szymański ( 53 kilogramów) i Dominik Machniak 59 kilogramów którzy zajęli pierwsze miejsca. Miejsce drugie w wadze do 66 kilogramów wywalczył Wiktor Służalski, a na trzecie miejsca zdobyli Jakub Władczyk (47 kilogramów) i Piotr Migoń (59 kilogramów). Pozostali zawodnicy Czarnych zajęli odpowiednio - 5 Patryk Jurkowski (do 35 kilogramów), 10 - Norbert Żmija (do 42 kilogramów), 14 - Marcin Czwartosz (do 53) i Krzysztof Dziuba (do 42 kilogramów).