Sukcesy Akweduktu Kielce w crossduathlonie

/SAW/
Wiktoria Zawolik triumfowała w kategorii juniorek młodszych.
Wiktoria Zawolik triumfowała w kategorii juniorek młodszych. archiwum klubu
W Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w crossduathlonie na dystansie 6km bieg, 26km jazda na rowerze MTB i 3km bieg. Trzy medale w imprezie zdobyli zawodnicy akweduktu Kielce.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorek stanęła Ania Ramian (była piąta w kat. open kobiet). Piotr Ławicki wśród juniorów zdobył srebrny medal (6 miejsce w open mężczyzn), a Dawid Piątek srebrny medal wśród młodzieżowców.

Pozostali zawodnicy Akweduktu również zajmowali wysokie lokaty. Kacper Kwiecień - był piąty wśród młodzieżowców, Jakub Olejnik szósty w juniorach a Dominik Szymanowski 12 w open. 18 w open był trener Akweduktu Grzegorz Kożuchowski.

W Dzierżoniowie odbyły się również zawody w crossduathlonie dla dzieci i młodzieży (2km bieg, 6km na rowerze MTB, 1km bieg). Tu również Akwedukt wypadł bardzo dobrze. Wiktoria Zawolik i Maciej Kwietniewski wygrali w kategorii juniora młodszego, Marta Mikołajczyk w tej samej kat. zajęła czwarte miejsce, a Mateusz Błaszczyk był drugi wśród młodzików.

- Zrealizowaliśmy plan minimum, gdyż zakładaliśmy trzy medale - mówi trener Grzegorz Kożuchowski. - Cieszy mnie dobra dyspozycja na początku sezonu. Najbliższe tygodnie będą dość intensywne. Wiktoria Zawolik dostała powołanie do kadry narodowej B Juniorów i 2 maja rozpoczyna zgrupowanie w Szczyrku, a potem bierze udział w eliminacjach do mistrzostw Europy w Triathlonie. 17 maja mamy w planach mistrzostwa Polski w Aquathlonie (Olsztyn) a 24 maja Puchar Europy juniorów w czeskim Brnie - dodał trener Kożuchowski.