Sukcesy Akweduktu w duathlonie i triathlonie

SAW
Filip Szołowski wygrał triathlonowe zawody w Warszawie. Wystartował też w rodzinnej sztafecie ze swoją żoną. Fot. archiwum
Reprezentanci Akweduktu Kielce znów plasowali się w czołówce ogólnopolskich zawodów, tym razem w duathlonie i triathlonie.

Najpierw kieleccy zawodnicy wystartowali w duathlonowych zawodach pod nazwą "Bądź pierwszy na A-2" zorganizowanych z okazji oddania kolejnego odcinka autostrady. W rywalizacji na dystansie 4 km bieg, 14 km jazda na rowerze i 2 km bieg w stawce 160 zawodników drugi był Filip Szołowski, a trzeci Marcin Lawicki. W kategorii juniorów wygrał inny reprezentant Akweduktu Kacper Kwiecień, a w młodzikach drugi był Jędrzej Majta.

W stolicy odbył się natomiast triathlon warszawski na dystansie 400 m pływanie, 8 km jazda na rowerze, 2 km bieg. Zwyciężył Filip Szołowski, a ciekawostką zawodów jest to, że startowały też rodzinne teamy w rywalizacji sztafet. Sztafeta Kożuchowskich była czwarta, a Szołowskich piąta.