Sukcesy skarżyskich karateków na międzynarodowym turnieju w Limanowej

Mateusz Bolechowski
Jowita Mazurek na najwyższym podium turnieju karate w Limanowej.
Jowita Mazurek na najwyższym podium turnieju karate w Limanowej. archiwum
Młodzi karatecy z Akademii Karate Kyokushin z sukcesami startowali w międzynarodowym turnieju IKO Nakamura Polish Open 2023. Najlepiej wypadła Jowita Mazurek z Suchedniowa, zwyciężając w swojej kategorii.

Zawodnicy skarżyskiej Akademii Karate Kyokushin wzięli udział w III edycji IKO Nakamura Polish Open 2023

Międzynarodowy turniej zgromadził 454 zapachów z 60 klubów z Polski, Węgier i Ukrainy. W przerwie zawodów odbyły się walki pokazowe zawodników UFC, KSW, Babilon MMA oraz dwie widowiskowe walki polsko - japońskie. Na podium zawodów stanęła piątka naszych sportowców. Najlepszy wynik osiągnęła Jowita Mazurek z Suchedniowa, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. II miejsce wywalczył Julian Maciejski, III miejsca zdobyły Zofia Potocka, Małgorzata Potocka i Karina Karpeta Reszta startujących musiała uznać wyższość rywali i odpadła w walkach eliminacyjnych.

Wyjazd na turniej współfinansowany był ze środków Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.