Sukcesy Skrzypczak w Krakowie

Waldemar FRAŃCZAK
Anna Skrzypczak (z prawej) w wygranej partii z mistrzynią międzynarodową Dorotą Czarnotą z Olkusza. Waldemar FRAŃCZAK
Wysokie lokaty zajęła Anna Skrzypczak w turniejach szachowych rozgrywanych w miniony weekend w Krakowie.

Galeria Krakowska była miejscem dwóch turniejów szachowych. W obu wystartowała Anna Skrzypczak z Hetmana Ostrowiec, W sobotę bardzo dobrze zagrała w grupie 18-latków, zdobywając 7,5 pkt. w 9 partiach, co pozwoliło jej na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej i pierwszego w klasyfikacji dziewcząt. Jako jedyna pokonała zwycięzcę tej kategorii Damiana Wcisło z Hetmana Trzebinia.

W niedzielnym międzynarodowym turnieju open wystartowało 130 zawodników, w tym jeden arcymistrz i kilkoro mistrzów międzynarodowych. Rozstawiona dopiero z 41. numerem startowym juniorka Hetmana w 9 partiach zdobyła 6,5 pkt., co dało jej drugie miejsce w klasyfikacji kobiet i czternaste w klasyfikacji generalnej. Sukcesem ostrowczanki jest także pokonanie w bezpośredniej partii mistrzyni międzynarodowej Doroty Czarnoty z Olkusza, a także z kilku zawodników z rankingiem ELO ponad 2200.

W turnieju open wystąpił również brat Anny Tomasz Skrzypczak, który zdobył 5,5 pkt., co pozwoliło mu na zajęcie 29. miejsca w tak doborowej stawce.