Sukcesy świętokrzyskich pięściarzy w Krakowie i w Zamościu

/SAW/
W Krakowie odbył się międzynarodowy turniej bokserski o "Złotą Rękawicę Wisły". Z powiedzeniem startowali tam pięściarze z Kielecczyzny.

W zawodach startowało ogółem 126 zawodników z Polski, Irlandii, Francji, Ukrainy i Niemiec. Z województwa świętokrzyskiego startowało siedmiu zawodników (trzech z Buska, dwóch z Ostrowca Świętokrzyskiego i dwóch ze Skalnika Wiśniówka.

Najlepiej wypadli zawodnicy KSZO, którzy zdobyli złoto i srebro. Złoty medal wywalczył Damian Falecki, a srebro Błażej Surowiec. Zawodnicy Skalnika prowadzeniu przez trenera Janusza Domagały też spisali się bardzo dobrze. Bartłomiej Miniszewski (senior, 81 kg.) dopiero w finale uległ zawodnikowi z Irlandii 1:2, a junior do 56kg, przegrał w finale z reprezentantem Ukrainy, boksującym w barwach Wisły Kraków.
Zawodnicy z Buska nie dotarli do finału turnieju w Krakowie.

W Zamościu w XV Międzynarodowym Memoriale im. Jerzego Suchodoła, rywalizowały natomiast zawodniczki Skalnika i KSZO Ostrowiec. Sara Domagała ze Skalnika w kategorii kadetek (48kg.) sięgnęła po złoto pokonując rywalkę przez TKO w 2 rundzie, natomiast jej klubowa koleżanka Adrianna Jędrzejczyk (kadetka, 63 kg) wygrała w finale w pierwszej rundzie. Trzecia reprezentanta Skalnika - Aleksandra Linek, wygrała natomiast w wadze 70 kg z dwukrotną medalistką olimpiady młodzieży - Dominiką Kołton z KSZO Ostrowiec.