Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Supermarket, hale przemysłowe, magazyny mogą powstać w Dyminach w Kielcach. Powstaje plan, który ma ułatwić inwestowanie w tym miejscu

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Urząd Miasta przygotował projekt zmiany planu przestrzennego zagospodarowania terenu na wschód od ulicy Ściegiennego oraz rejonu ulic Skibowej i Łanowej aż po granicę z Morawicą. Mieszkańcy mogą składać uwagi do niego. Więcej na kolejnych zdjęciach
Urząd Miasta przygotował projekt zmiany planu przestrzennego zagospodarowania terenu na wschód od ulicy Ściegiennego oraz rejonu ulic Skibowej i Łanowej aż po granicę z Morawicą. Mieszkańcy mogą składać uwagi do niego. Więcej na kolejnych zdjęciach Dawid Łukasik
Supermarket, hale magazynowe i produkcyjne, nowe drogi, a także zabudowa mieszkaniowa czy zieleń mogą powstać w rejonie dawnego browaru Belgia, w Dyminach przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Tak wynika z nowej wersji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rozpoczęły się konsultacje społeczne i mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi.

Tereny inwestycyjne w kieleckich Dyminach

Planem objęto około 100 hektarów położonych na wschód od ulicy Ściegiennego oraz w rejonie Łanowej i Skibowej aż po granicę z Morawicą. Na tym terenie znajdują się hale i biura po dawnym browarze Belgia.

- Dla tego obszaru istnieje już plan, ale przygotowaliśmy zmianę głównie na wniosek przedsiębiorców – przyznaje Aneta Grodzińska z Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Kielcach. - Proponujemy redukcję układu komunikacyjnego dróg publicznych. Nie jest potrzebny tak rozbudowany układ jak zapisano w jeszcze obowiązującym planie. Ograniczamy go znacznie. Dzięki temu będzie można łatwiej podzielić działki na mniejsze, których oczekują inwestorzy.

Plan chroni środowisko naturalne w tej części Kielc

Plan wprowadza pewne ograniczenia na terenach przeznaczonych pod działalność przemysłową. Nie może ona być uciążliwa dla środowiska, ponieważ w pobliżu znajdują się ujęcia wody pitnej dla Kielc.

Na terenie objętym planem dopuszczona jest też działalność usługowa i handlowa, może tu powstać obiekt o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów, czyli super market. Są też obszary wyznaczone pod zabudowę mieszkaniową, a od działalności przemysłowej dzieli je pas o szerokości 20 metrów, przeznaczony pod zieleń, którą musi posadzić przyszły inwestor.

Jak składać uwagi do planu?

Mieszkańcy mogą składać uwagi do projektu planu do 15 marca.
Można to zrobić w następujący sposób:

  • ustnie do protokołu
  • w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce
  • mailowo na adres [email protected]
  • za pośrednictwem formularza "Wyślij uwagę on-line" zamieszonego na kielce.idea.eu

We wniosku należy podać imię, nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej, adres, treść uwagi oraz oznaczenia nieruchomości, której dotyczy uwaga.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się w czwartek, 15 lutego o godzinie 16 w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, Rynek 1 – Sala Urzędu Stanu Cywilnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie