Surowa lekcja lidera II ligi piłkarzy ręcznych

/PK/, /MAT/, /mir/
Ostatnią tegoroczną kolejką drugoligowi szczypiorniści zakończyli również pierwszą rundę rozgrywek. Z naszych reprezentantów zwycięstwa odniosły KSSPR II Końskie i Wisła Sandomierz i te dwa zespoły są najwyżej w tabeli. Mecz Vive Targi II Kielce został przełożony.

MOSiR Arcom Bochnia - KSSPR II Końskie 35:39 (19:18)
KSSPR II: Witkowski, Pawlikowski, Łubowski - Chyliński 11, Trojanowski 8, Kubała 7, Soja 5, Grabarczyk 4, Pilarski 2, Maleszak 2, Mączyński, Makuch, Kołodziej, Krzywkowski, Franaszczyk, Zając.
Po 15 minutach goście prowadzili już różnicą sześciu goli, ale kilka dzwinych decyzji sędziów spowodowało, że Arcom odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie. Konecczanie się tym nie zrazili, wygrali najpierw swoje podwójne, a potem pojedyncze osłabienie i w drugiej połowie kontrolowali przebieg meczu.

Control Process Tarnów - KSZO Ostrowiec Św. 44:34 (25:13)
KSZO: Szewczyk, Drabik - Zdziech 7, M. Fortuna 6, Radowiecki 6, Rurarz 5, Majchrzak 5, Byczkowski 3, Kuc 1, I. Fortuna 1, Sitkowski.
Lider z Tarnowa dał surową lekcję szczypiornistom KSZO, praktycznie rozstrzygając losy meczu już w pierwszym kwadransie spotkania (14:2). Dwunastobramkową przewagę tarnowianie utrzymali do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie KSZO kilka razy zmniejszał stratę do 8 bramek, ale ostatecznie przegrał różnicą 10 goli.

Zagłębie Sosnowiec - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 30:24 (12:10)
Politechnika: Smagór, Porzucek - Kamys 4, Glita 2, Zdrojkowski 5, Banach 7, Lenty 3, Kwieciński 3, Zygan, Kozłowski, Żaba-Żabiński, Prokop.

Akademicy na parkiecie czołowej drużyny ligi wypadli przyzwoicie. Przez niemal całą pierwszą połowę dyktowali nawet warunki gry. Jeszcze w 27. minucie kielczanie prowadzili 10:9, ale do końca pierwszej odsłony bramki zdobywali tylko gospodarze. W drugiej połowie to oni kontrolowali już spotkanie - Kolejny mecz przegrywamy przez błędy własne, szwankuje też nasz atak pozycyjny - mówił trener Politechniki, Paweł Tetelewski.

Wisła Sandomierz - Juvenia Rzeszów 45:29 (22:13)
Wisła: Skowron, Ogorzałek, Tarka - Kutek 12, Kwiatkowski 8, Pawelczyk 6, Ogrodnik 5, Białkowski 4, Sadecki 3, Smardz 2, Zawada 2, Kucharczak 2, Małecki 1, Szklarski, Guz.
Zaczęło się nieoczekiwanie od prowadzenia gości 3:1 i 4:2, ale Wisła szybko uporządkowała grę, zdobywając siedem bramek z rzędu i do końca powiększała przewagę.

W innych meczach:
MOSM Hit Bytom - Orzeł Przeworsk 39:26 (20:8), Siódemka Chełmek - Grunwald Ruda Śl. 29:32, Vive Targi II Kielce - AZS Katowice - przełożony na 6 stycznia.

14. Juvenia 13 2 305:427
W następnej kolejce, 7-8 stycznia: Wisła - Siódemka, Grunwald - Politechnika, Zagłębie - KSZO, Control - KSSPR II, Hit - Vive Targi II.