Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Survival Mocy dla Kobiet w Wiązownicy-Kolonii. Przyjechały panie z całej Polski

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
W niedzielę 16 lipca w Wiązownicy-Kolonii w powiecie staszowskim zakończyło się autorskie wydarzenie Fundacji PasjoDzielnia "Survival Mocy dla Kobiet", w którym brało udział 16 uczestniczek z różnych stron Polski.

Survival dla kobiet z PasjoDzielnią

- Nasz survival to autorski projekt mający nawiązanie do coraz bardziej popularnych kręgów kobiet. To dwa dni, które spędzamy w kobiecym towarzystwie skupiając się na: poznawaniu siebie, trosce o siebie, ale również dbaniu o relacje siostrzane - mówi Wioletta Piwowarska, prezeska fundacji "PasjoDzielnia".

Survival to też czas na ruch, obcowanie z naturą czy zajęcia jogi, które poprowadziła dla uczestniczek Monika Czuba. Panie mogły skorzystać z warsztatów dotyczących samorozwoju i postrzegania siebie, które poprowadziła psycholożka i pedagożka Martyna Jamrożek.

Drugi dzień uświetniła swą obecnością Joanna Kwiatkowska-Łukaszek, psycholożka i psychoterapeutka, która przeprowadziła 2-godzinny warsztat dotyczący równowagi w życiu. - Te wydarzenia mogłyśmy zorganizować dzięki wsparciu z Funduszu Feministycznego - mówi Wioletta Piwowarska, prezeska PasjoDzielni.

Survivale dla kobiet to inicjatywa, która mocno wpisuje się w ideę PasjoDzielni. Co roku organizowany jest jeden dwudniowy survival dla kobiet, podczas którego uczestniczki, nie licząc części merytorycznej i rozwojowej, mają możliwość odcięcia się od świata oraz nowych technologii i przeprowadzają się na ten czas pod namioty. Survivalowego klimatu dodaje również kąpiel w rzece i dzikość otaczającej przyrody. - Jako organizatorki zdajemy sobie sprawę, że każda z nas jest inna i pojęcie survivalu, dla każdej znaczy coś innego. Dla jednej to noc pod gołym niebem w śpiworze i spożywanie posiłków podgrzanych na ognisku, dla innych sam fakt nocowania poza domem w namiocie może być kwintesencją survivalu, zaś dla kolejnej osoby survival może przejawiać się przez kontakt z naturą. Niezależnie jak uczestniczki podchodzą do tego pojęcia, my niczego im nie narzucamy. Dajemy im przestrzeń i zapraszamy do różnych aktywności: warsztatów, wypraw trekkingowych lub zjazdów błotnych a ostateczna decyzja z czego dana osoba skorzysta zależy tylko od niej - dodaje prezeska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie