Suzuki Korona Handball Kielce pokonała SPR Sośnica Gliwice w meczu Ligi Centralnej Kobiet

Bartosz Wartałowicz
Kolejna wygrana Suzuki Korony Handball Kielce. Kielczanki okazały się lepsze od  zespołu SPR Sośnica Gliwice.
Kolejna wygrana Suzuki Korony Handball Kielce. Kielczanki okazały się lepsze od zespołu SPR Sośnica Gliwice. Patryk Ptak/Suzuki Korona Handball Kielce/Facebook
Suzuki Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali zespół SPR Sośnica Gliwice 32:26. Najlepsza na parkiecie była Magdalena Berlińska, która zdobyła aż 11 bramek.

Wygrana Suzuki Korony Handball z SPR Sośnica Gliwice

Suzuki Korona Handball Kielce - SPR Sośnica Gliwice 32:26 (16:12)
Suzuki Korona: Smelcerz, Rzepka, Woźniak, Rosińska, Grzegolec, Śmiglarska 1, Łucak 1, Janczarek 1, Staszewska 2, Miśkiewicz 2, Wawrzycka 3, Tomczyk 4, Leśniak 6, Berlińska 11
SPR: Wasak, Wolak, Korbanek, Wroniewicz 1, Markiewicz 1, Zub 2, Kiel 2, Kalińska 3, Wyrzychowska 4, Kulik 4, Szołtysek 5, Walus 6.

Pierwsze 10 minut było bardzo wyrównane, dopiero później kielczanki wyszły na 4-5 bramkowe prowadzenie i na przerwę schodziły przy wyniku 16:12. Przez większość drugiej odsłony Suzuki Korona Handball Kielce utrzymywała lub powiększała przewagę, ale w końcówce dosyć mocno szwankowała defensywa gospodyń. Zawodniczki z Gliwic w 51 minucie doskoczyły kielczanki na 2 gole straty, ale od tego momentu podopieczne Pawła Tetelewskiego rzuciły 8 bramek, przy 4 golach przyjezdnych

Nie do zatrzymania była Magdalena Berlińska, która zdobyła aż 11 goli.