Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Światło w służbie piękna

KAK
Światło lasera wykorzystuje się z powodzeniem przy wielu zabiegach na twarz, zarówno tych kosmetycznych jak i leczniczych.
Światło lasera wykorzystuje się z powodzeniem przy wielu zabiegach na twarz, zarówno tych kosmetycznych jak i leczniczych. D. Łukasik
Z pomocą laserowych urządzeń można pozbyć się trądziku, zmarszczek i zbędnego owłosienia.

Zabiegi oparte na leczniczej i kosmetycznej mocy światła lasera, od lat cieszą się w świecie nowoczesnej kosmetyki estetycznej i medycyny niesłabnąca popularnością. Skuteczność zabiegów z zastosowaniem jednego z najnowocześniejszych urządzeń opartych o technologię IPL - G-light można sprawdzić w kieleckim Salonie Piękności Benessere Beauty & Spa Agaty Bieńkowskiej. Końcówki urządzenia - kryształy, o różnych długościach fal, umożliwiają użycie go do różnych celów terapeutycznych.

Technologia kontra trądzik

Trądzik czy trądzik różowaty dręczy wiele pań, w różnym wieku. Światło IPL niszczy bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. W efekcie działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek.

- Przeprowadzone badania wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod - mówi Agata Bieńkowska, kosmetyczka Wyraźna poprawa zmian od 60 do 80 procent nastąpiła po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy. Podobną skuteczność ma terapia przy trądziku różowatym i rumieniu skóry. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów. Standardowa terapia przy trądziku polega na serii 3-5 zabiegów, trwających 15-20 minut, Naświetlania odbywają się w odstępach 3-4 tygodniowych.

Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii, a działanie trwa jeszcze mimo jej zakończenia. Przy trądziku różowatym i rumieniu seria to około 4-5 naświetlań. Po zabiegu występuje zaczerwienienie i obrzęk, które mija po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie przykrych objawów i dłuższe okresy poprawy. Kurację można powtarzać przy występowaniu kolejnych zaostrzeń.
Bez pajączków i rumienia

Popękane naczynia krwionośne szpecą nawet najpiękniejszą, gładką cerę. Skóra z tzw. "pajączkami" jest przez cały czas zaczerwieniona. Tymczasem energia świetlna emitowana z lasera IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew "ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie zarasta lub jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów, wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Częstotliwość zabiegów zależy od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Młodsza skóra

Używając kosmetyków chcemy przede wszystkim oszukać czas, by jego nieuchronne skutki były jak najmniej widoczne. Nic więc dziwnego, że fototodmładzanie, odkąd pojawiło się na rynku kosmetycznym stało się alternatywą dla ingerencji chirurgicznej.

- Zabiegi fotoodmładzania wykonuje się przy użyciu silnego światła o odpowiedniej długości fali, które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. - objaśnia Agata Bieńkowska - Seria to około 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca lub chorób skóry. Zwalcza, więc przebarwienia, piegi, ostudę, plamy posłoneczne i starcze. Zabiegi eliminują rozszerzone pory skórne i łojotok oraz niwelują zmarszczki i czynią skórę i cerę odprężoną i świeższą. Światło lasera wpływa doskonale na poprawę elastyczności i sprężystości skóry. Już po drugim zabiegu widać znaczną poprawę.

Niechciane owłosienie nie ma szans

W zasadzie wciąż zmuszone jesteśmy do zabiegów depilacji, by pozbywać się niechcianego owłosienia. Zwłaszcza w okresie wakacji problem staje się oczywisty. Laser IPL emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc cebulkę. Niestety wszystkie włosy nie rosną równocześnie.

Część z nich znajduje się w fazie wzrostu - to włosy widoczne na skórze i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania od 3 do 8 tygodni. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtórzone minimum 3-4 razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. Trwale zostaje usunięte owłosienie z większych powierzchni takich jak np. nogi czy plecy u mężczyzn. Zabiegi sprawdzają się świetnie w okolicach bikini, pach czy kłopotliwych wąsików.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie