Świetna jazda Kamila Zielińskiego. Jest liderem Tour de Pologne! (WIDEO)

(SAW)
Kamil Zieliński na mecie czwartego w Nowym Sączu. Został liderem Tour de Pologne. Polskapresse
Kapitalnie na czwartym etapie Tour de Pologne z Jaworzna do Nowego Sącza (220 km) spisał się Kamil Zieliński. Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego kolarz reprezentacji Polski, zajął drugie miejsce na mecie i został liderem wyścigu!

To był polski dzień na Tour de Pologne. Tuż po starcie do ucieczki zabrało się trzech zawodników - Kamil Zieliński, drugi Polak Maciej Bodnar z grupy Tinkoff-Saxo i Łotysz Gatis Smukulis z grupy Katiusza. Ta trójka miała już na trasie ponad 11 minut przewagi i mimo pościgu peletonu udało się w takim składzie dojechać aż do mety. Triumfował Bodnar, drugi był Zieliński, a trzeci Smukulis. Peleton wpadł na kreskę 20 sekund za uciekinierami.

27-letni Zieliński, który na co dzień ściga się we włoszczowskiej grupie Domin Sport, jechał bardzo aktywnie i nie dość, że odebrał żółtą koszulkę lidera Niemcowi Marcelowi Kittelowi z grupy Team Giant-Alpecin, to nazbierał sporo punktów na trzech górskich premiach i zdobył także koszulkę najlepszego górala imprezy.

- To jest najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Wszyscy odegrali dziś na naszej reprezentacji bardzo ważną rolę, a ja dołożyłem kropkę nad "i" . Planowaliśmy dziś ataki i cieszę się, że się udało - mówił Kamil dla TVP1.

W czwartek trudny 5.etap z Nowego Sącza do Zakopanego, na którym Kamil będzie walczył o zachowanie obydwu koszulek. Na trasie jest aż osiem premii górskich i finisz na podjeździe.

- Trasa jest ciężka, ale z kolegami z reprezentacji będziemy walczyć, by utrzymać te koszulki - mówi Kamil.

Wyniki 4. etapu: 1. Maciej Bodnar (Polska, grupa Tinkoff-Saxo) - 5:14:29; 2. Kamil Zieliński (reprezentacja Polski), 3. Gatis Smukulis (Łotwa, Katiusza) - ten sam czas; 4. Caleb Ewan (Australia, Orica); 5. Luka Mezgec (Słowenia, Giant Alpeci) - obaj strata 20 sekund. Klasyfikacja generalna: 1. Zieliński - 15:06:27; 2. Bodnar - strata 3 sekundy; 3. Caleb Ewan (Australia Orica ) - 22 sek. 9. Michał Kwiatkowski (Polska, Etixx-Quick Step) - 28 sek..