Świetny debiut Aginagalde na Euro. Najskuteczniejszy na boisku i najlepszy w Hiszpanii

/PK/
Bardzo dobrze zaprezentowali się w poniedziałkowych meczach rozgrywanych w Danii mistrzostw Europy dwaj piłkarze ręczni Vive Targów Kielce - Hiszpan Julen Aginagalde, który była najskuteczniejszym graczem na boisku w meczu z Austrią (8 bramek) i został wybrany na najlepszego zawodnika swojej drużyny oraz Islandczyk Thorir Olafsson.

W meczu z Austrią Aginagalde debiutował na duńskim Euro, ponieważ do tej pory dochodził do siebie po kontuzji. Hiszpański obrotowy miał znakomity początek meczu - w 18 minut zdobył 5 z 9 bramek swojego zespołu, potem trafił jeszcze trzy razy. Jego ostateczna statystyka to 8 bramek/10 rzutów, trzy asysty, dwa wypracowane karne i jedna strata. Grał przez nieco ponad 32 minuty (tylko w ataku). Hiszpanie wygrali 28:27.

W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy 1, Islandia wygrała z Macedonią 29:27. Islandzki prawoskrzydłowy Thorir Olafsson zaczął od rzutu w słupek, ale trzy kolejne okazje wykorzystał. Grał przez pełne 60 minut.